Održan XIV. uspon 100 žena u planini

I ove godine uspješno se održao XIV. uspon 100 žena u planini. Ovaj uspon se organizira na inicijativu Marine Dodik koja je bila članica Društva i organizirala prvi ovakav uspon 2009. godine na kojem je bilo ukupno 56 žena. Nažalost, njen mladi život je prekinut rano ali je njen duh i ideja ovog događaja ostala pretvorivši ga u tradiciju.
Ovaj XIV. po redu Uspon 100 žena na Žlijeb, u organizaciji HPD Prenj 1933. Mostar i Stanice planinarskih vodiča Mostar, održao se u nedjelju, 23.04.2023. godine, sa ukupno 98 sudionika.

Drago nam je vidjeti da nam se svake godine pridruže i neke nove sudionice, ali i one kojima je ovaj izlet godinama neizbježna tradicija. Žlijeb je, premda spada u laganije planinarske izlete, sigurno nekima od njih bio i izazov, ali su uspjele uz podršku koju su im davale druge sudionice, nagrađene prelijepim vremenom i proljećem zazelenjenom prirodom.

Uspon žena kroz sve ove godine ostvaruje cilj izleta u kojem se žene potiču na druženje u planini bilo sa onima koje poznaju ili stvaranjem novih poznanstava. Posebno raduje činjenica da je za neke od njih “100 žena u planini” bio početak planinarenja koji im je kasnije pozitivno promijenio život..

Kao organizatori se zahvaljujemo svim sudionicama i nadamo se susretu i iduće godine, ali i na nekom drugom planinarskom druženju.