Izlet na Tušnicu

U nedjelju, 25. rujna 2022. godine HPD Prenj 1933. Mostar u suradnji sa Stanicom planinarskih vodiča Mostar, organizira izlet na najviši vrh Tušnice, Vitrenik na 1695 m.n.v.

Staza prema vrhu polazi iz mjesta Prisoje (779 m.n.v.) dok uspon do vrha traje oko 3 sata hoda. Velikim dijelom staze pogled je na Buško jezero, a rujan bi trebao pružiti zlatno žutu boju visoravni preko koje se izlazi na travnati hrbat. Na istočnom dijelu travnate visoravni je izvor Gornja Korita koji nikada ne presušuje, a pored kojeg ćemo proći. Pogled na vrhu pruža se prema planinama Kamešnici, Cincaru, Goliji, Biokovu, Buškom jezeru, Livanjskom i Duvanjskom polju te planinama oko Čvrsnice. Povratak s vrha planiran je zapadnom stranom Tušnice, nešto strmijim zatravljenim kamenjarom. Trebalo bi ostati i dovoljno vremena za posjet i ručak u Etno selu Grabovica, ali i moguću šetnju na nekoj od pješčanih plaža uz jezero. Za nešto hrabrije zašto ne i rashlađivanje!

Staza je tehnički nezahtjevna, dok kondicijski spada pod umjereno tešku turu s preko 900 m visinske razlike. Ukupna dužina staze je oko 14 km. Poželjna je slojevita i udobna odjeća, čvrsta obuća, hrana, voda, zaštita od sunca, vjetra i kiše.
Prijevoz je organiziran kombijem društva te osobnim automobilima, a troškove snose sudionici izleta međusobno. Organizacija i vođenje izleta iznosi 5 KM za one koji nisu članovi društva HPD Prenj 1933.
Polazak iz Mostara planiran je u nedjelju 25. rujna u 6h i 30 min ispred stadiona HŠK Zrinjski, a povratak istog dana u večernjim satima.
Prijave na sljedećem linku PRIJAVA i informacije o izletu: Danijela Tomičić, 063 895 713

Napomena
Odzivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje kako ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje u njemu, prihvaća program izleta, pristupa na osobnu odgovornost te kako će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.