Skijanje Val Thorens, Francuska (6.1.2023. – 15.1.2023.)

Kako je zadnjih par godina sve veći broj članova društva zainteresiran za skijanje i tokom zime aktivno skija odlučili smo da u organizaciji društva ponudimo zajednički odlazak na jedno od najpoznatijih i najboljih skijališta u francuskim Alpama. Dobro došli su skijaši svih nivoa skijanja. Skijalište svojom nadmorskom visinom garantira pravi snježni ugođaj, a ako se skupimo u dovoljnom broju dobro skijanje i druženje neće izostati.

Nešto više o skijalištu

Val Thorens je najprestižnije francusko skijalište, najviši skijaški centar u Europi i dio najvećeg skijaškog kompleksa na svijetu. Skijanje moguće tijekom cijele godine.
Područje Tri doline s Val Thorensom pravi je skijaški raj s najviše međusobno povezanih skijališta i s više od 600 km skijaških staza, povezanih s oko 200 ski liftova, koji se protežu od 1.300 do 3.250 mnv i povezuju ukupno 25 planinskih vrhova, zajedno sa 6 glečera preko 3000 m/nv.

Val Thorens poznat kao najviši skijaški centar u Europi na visini od 2300 m/nv ima odlične uvjete – nema hodanja i nošenja opreme do skijališta, jer mjesto Val Thorens jest skijalište i tome je podređeno apsolutno sve.
Kako bi se sa skijama moglo prolaziti po gotovo cijelom gradu, napravljene su uske, ograđene i zasnježene staze koje idu paralelno sa ulicama te koje se ne prekidaju niti kada se sijeku sa ulicom, jer su napravljeni mostići preko kojih se skijaši normalno skijaju kako bi došli do svojih odredišta. Francuzi su išli do te mjere da su sagradili sidro koje ide skroz u središte mjesta kako bi skijaše doveli što bliže gradu.

Plan puta i pojedinosti

Termin putovanja je od 6.1.2023. do 15.1.2023. (od petka do nedjelje) prijevoz je organiziran autobusom iz Zagreba, a iz Mostara kombijem društva i osobnim autima po potrebi. Polazak iz Mostara je u petak 6.1.2023. u prijepodnevnim satima, a povratak u Mostar u nedjelju 15.1.2023. Smještaj je u apartmanima za 4-6 osoba na samom skijalištu na 2300m nadmorske visine. Potrebno je ponijeti svoju skijašku opremu, a za istu ima dovoljno mjesta u autobusu i dodatnom prtljažniku. U mjestu imaju trgovine sa svim prehrambenim namirnicama gdje se možemo opskrbiti, a priprema hrane je u apartmanima koji su opremljeni komplet kuhinjom. Preporuka je da svi prije puta uplatimo putničko zdravstveno osiguranje.

Cijena skijanja iznosi 465 eura, a ista uključuje prijevoz iz Zagreba na skijalište, smještaj u apartmanima i šestodnevnu skijašku kartu. Dodatno plaćamo prijevoz kombijem društva oko 50-60 KM po osobi. Prvu ratu od 200 eura potrebno je uplatiti do 5.10.2022. čime ste rezervirali putovanje i osigurali mjesto u kombiju društva po redoslijedu uplata. Ostatak iznosa, odnosno 265 eura potrebno je uplatiti do 21.12.2022. Navedena cijena uključuje kartu za skijalište Val Thorens i Orelle sa nekih 150 km staza, a ukoliko želite skijati na svih 600km u tri doline potrebno je nadoplatiti dodatnih 37 eura, što je za sve bolje skijaše preporuka. Dodatno se također plaća boravišna pristojba od 1 euro dan.

Prijave, uplate i sve info za skijanje možete dobiti i izvršiti kod voditelja ove aktivnosti Miroslava Mihalja tel. 063 313 940
Na skijanje idemo preko turističke agencije Izazov iz Zagreba, a više informacija o aranžmanu i uvjetima istoga možete pogledati i stranici agencije.