Ljetni alpinistički tečaj 2022

HPD Prenj 1933 Mostar u suradnji sa Povjerenstvom za alpinizam Planinarskog saveza Herceg-Bosne  organizira  deseti po redu ljetni alpinistički tečaj (početni i napredni).

Održavanje tečaja počinje početkom listopada 2022. godine i održavati će se kroz četiri vikenda na lokacijama Drežnica, Čvrsnica, Prenj, Romanija. Prema planu, tečaj počinje drugi vikend mjeseca listopada (08.- 09.10.2022) i traje četiri vikenda. Ovisno o vremenskim uvjetima, organizator zadržava pravo promjene termina i lokacije održavanja tečaja. Broj polaznika tečaja je ograničen.

Prijave se primaju od dana objave do najkasnije 02.10.2022. godine.

Tečaj je namijenjen planinarima, alpinistima, visokogorcima i ostalima koji ulaze u svijet alpinizma i penjanja te za one koji žele unaprijediti svoje vještine i znanje. Za polaznike koji su članovi PS H-B (članovi planinarskih društava PS H-B) cijena tečaja iznosi 180 KM, dok je za ostale polaznike cijena tečaja 220 KM po polazniku.

Preduvjet za pristupanje tečaju; škola sportskog penjanja ili neki od drugih specijalističkih tečajeva( gss, speleologija).

Akontacija se uplaćuje na žiro račun PS Herceg-Bosne broj 3381002200626703 s naznakom “ZA LJETNI ALPINISTIČKI TEČAJ” ili osobno za vrijeme prvog vikenda održavanja tečaja.

Polaznici tečaja sami snose troškove hrane, boravka i prijevoza.

Potrebna oprema: 3 zamke (prusike) dužine 4-5m promjera minimalno 6 mm, 2 trake (gurtne) promjera 60-80 mm, kaciga, alpinistički pojas, poželjno penjačice, reverso (ili slična poluautomatska spravica), 4 karabinera od toga 2 maticom (HMS), čeona lampa, prva pomoć.

Prijave se primaju popunjavanjem “Prijave za alpinisticki tečaj” koja se nalazi na linku PRIJAVA.

Svi polaznici će nakon prijave dobiti detaljan plan tečaja.

Organizator poziva sve alpiniste-pripravnike koji su prošli početne i napredne tečajeve za prijavu za stažiranje i asistenciju na tečajevima kao preduvjet za stjecanje zvanja alpinist. Prijave slati na mail: alpinizampshb@gmail.com

Ostale informacije možete dobiti na telefon:  063/495-821 (Josip) ili na 063/486-909(Josip).