XVII. Opća planinarska škola

HPD Prenj 1933. Mostar, u suradnji sa Stanicom planinarskih vodiča Mostar organizira XVII. opću planinarsku školu za sve one koji žele steći osnovna znanja i iskustva o sigurnom boravku i kretanju u planini, upoznati planine u svom okruženju, podići svijest o prirodi a uz sve to dobro se zabaviti.

1. Trajanje škole od 17.04.-16.06.2024.

• Zbog lošijih vremenskih uvjeta moguće je odgađanje pojedinih planiranih izleta.

2. Koncept škole:

• Teorijski dio – predavanja svake srijede u 18:30 sati u prostorijama HKD Napredak
    (8 predavanja).
  • Praktični dio – izleti, vježbe, sportsko penjanje i posjeta špilji Vjetrenici (8 vikenda)
  • Cijena škole: 65,00 KM.
  • Uključuje godišnju člansku iskaznicu društva, organizaciju izleta i ulaznicu za posjetu špilji Vjetrenici.
  • Ne uključuje troškove prijevoza i noćenja tijekom izleta te osobne troškove
  • Plan predavanja i izleta možete preuzeti OVDJE

3. Uvjeti za upis

• Navršenih 15 godina život (za osobe koje nisu punoljetne potrebna je pisana suglasnost roditelja).
  • Popunjena PRIJAVA.
  • Prijave i uplate su otvorene do 10.4.2024.g.
  • Uplata školarine organizatoru.
  • Uplate možete izvršiti u prostorijama društva (Dr. Ante Starčevića 17) srijedom od 19:00 do 20:00 sati ili na broj žiro računa: 5550000055323192 sa naznakom za XVII. Planinarsku školu.

4. Ishodi škole

• Sposobnost poduzimanja samostalnih planinarskih izleta na pristupačne planine
  • Poznavanje planinarske opreme za jednostavne izlete
  • Poznavanje mjera sigurnosti i postupaka u slučaju nesreće
  • Stjecanje dobrih navika međusobnih odnosa, ponašanja u skupinama na planinarskim izletima
  • Motiviranost za daljnje planinarske aktivnosti.

5. Uvjeti za uspješan završetak škole

• Sudjelovanje na minimalno 70 % predavanja, izleta i vježbi. U slučaju opravdanih izostanaka, voditelj škole može odrediti dodatne uvjete u vidu dodatnih izleta i vježbi

6. Završni ispit škole

• Pismenim putem se vrši provjera stečenih znanja kroz obuke u planinarskoj školi.
  • Dodjela diploma nakon uspješno položenog ispita, biti će organizirana u nekom od naših domova uz druženje i zabavu.
  • Planinarska škola je osnovni oblik planinarskog školovanja i kao takva preduvjet je za upis u škole i tečajeve iz planinarskih specijalnosti (alpinističke, sportsko-penjačke, speleološke, vodičke i sl.)

Voditelj škole zadržava pravo na izmjenu plana i programa škole.
Sve dodatne informacije možete dobiti od voditelja škole: Anela Šetka: 063 109 220; Danijela Tomičić: 063 895 713 i Toni Lasić: 063 514 603

Veselimo se zajedničkom učenju, druženju i planinarenju