Izlet na Sutvid

HPD Prenj 1933. Mostar u suradnji sa Stanicom planinarskih vodiča Mostar u nedjelju 11.12.2022. godine organizira društveni izlet na Sutvid.

Sutvid (1155mnv) ili Velika Kapela je najveći vrh planine Sutvid, to je ujedno i najveći vrh jugozapadnog dijela Biokova i jedan od najslikovitijih vidikovaca na toj planini. Sa vrha se pružaju predivni prizori Biokovskog gorja, Vrgoračkog gorja, Hercegovačkih planina i otočnih vrhova. Uspon započinje iz sela Gornje kuće iznad Živogošća.

Uspon je tehnički ocijenjen T2, a kondicijski K2. Za manje od 4 kilometra staze dobijemo oko 900 metara uspona.

POLAZAK: nedjelja 11.12.2022. godine u 06:00 h ispred stadiona HŠK Zrinjski. Potrebno je doći 10 minuta prije polaska zbog organizacije prijevoza. Prijevoz je organiziran kombijem društva i osobnim automobilima.
POVRATAK: u večernjim satima istog dana.
POTREBNA OPREMA: planinarske cipele (gležnjače, gojzerice), vjetrovka, ruksak, toplija slojevita odjeća (dukserica), planinarski štapovi, kapa i rukavice, zaštitu od sunca i vjetra, presvlak. Hrana je iz ruksaka i ponijeti minimalno 2 l vode.

Cijena izleta je 5 KM za članove našeg planinarskog društava, a 10 KM za članove ostalih društava. Uključuje organizaciju izleta i vođenje.

Prijave i uplate izvršiti zaključno sa srijedom 07.12.2022. godine na sastanku Društva koji se od 20:00 sati održava u zgradi HGSS.

Prijaviti se možete ovdje: PRIJAVA.

Informacije kod voditelja izleta – Zvonimir: 063/822-055.