HPD Prenj u Mostaru

Iako je Mostar Outdoor vremenom prerastao u dan našeg društva, budući da tada organiziramo tradicionalno druženje na Bogodolu te planinarske ture na na Čabulji,  možemo reći da je studeni mjesec koji je obilježio naše društvo kroz povijest od osnutka pa do danas. Mjesec je to u kojemu obilježavamo neke od najvažnijih datuma u povijesti našeg društva.

Dana 29.11.1994. godine obnovljen je rad HPD Prenj 1933 Mostar. Na obnoviteljskoj skupštini za predsjednika je izabran Anđelko Martinović.
To nije jedini događaj koji obilježavamo u ovom mjesecu pa treba istaknuti da je 61. godinu prije, točnije 19.11.1933. godine u Mostaru osnovano Hrvatsko Planinarsko društvo Prenj, a za predsjednika je tada izabran Hugo Novak. Dakle, planinarski pokret u Mostaru ima tradiciju, a ponosni smo da je upravo naše društvo upisano u povijest i začetke organiziranog planinarstva u Mostaru.

Društvo danas broji preko 300 članova sa kontinuiranim rastom. Uz tečajeve, edukacije, razne specijalističke škole i obuke, izlete i razne uspone na domaća i inostrana gorja, društvo organizira i ekološke akcije, akcije pošumljavanja, trail utrke, te akcije održavanja planinarskih staza i planinarskih skloništa.

Ovih par fotografija prikazuje samo djelić te povijesti i razvoja našeg društva kroz godine koje su iza nas, a naredne godine obilježavamo i 90 godina HPD-a u Mostaru.

Važno nam je napomenuti da je ovogodišnji Mostar Outdoor premašio brojku od 300 posjetitelja, a ne sumnjamo da će naredne godine ta brojka i porasti.

Do skorog viđenja, planinarski pozdrav

Mostar Outdoor 2022