Izlet na Malovan

HPD Prenj 1933. Mostar u suradnji sa Stanicom planinarskih vodiča Mostar organizira planinarski pohod na planinu Malovan kod Kupresa (najviši vrh 1.826 metara n/v) u nedjelju 19.11.2023 godine.
Do mjesta uspona Donji Malovan dolazi se autobusom iz Mostara preko Širokog Brijega, Posušja, Tomislavgrada i Šujice. Uspon traje otprilike oko 3 sata u jednom smjeru.

S najvišeg vrha Malovana pruža se predivan pogled na okolne planine Cincar, Troglav, Kamešnicu, Ljubušu, Vran, Čvrsnicu, te na okolna polja, a također je dobar pogled i na Dalmatinske

Polazak je u nedjelju 19.11.2023. godine u 6:00 sati ispred stadiona HŠK Zrinjski, a potrebno je doći 15 minuta ranije. Povratak u Mostar u kasnim popodnevnim satima istog dana.

Potrebna oprema: planinarske cipele, vjetrovka, ruksak, planinarski štapovi, kapa, zaštita od sunca i vjetra i presvlak. Potrebno je ponijeti hranu za jedan dan prema potrebama pojedinca, te minimalno 2 litra vode.

Kotizacija za izlet iznosi 30,00 KM za članove društva a za ostale 40,00 KM, te uključuje prijevoz autobusom, organizaciju i vođenje izleta. Početak uspona je planiran u 8:15 s dolaskom na vrh oko 11:15 sati, a povratak do sela Donji Malovan planiran je oko 14 sati. Tura nije tehnički zahtjevna ali se podrazumijeva solidna kondicija.
Poslije uspona po dogovoru postoji mogućnost odlaska do skijališta ADRIA SKI.
Sve uplate do srijede 15.11.2023. godine na redovitom sastanku Društva.

Za više informacija nazvati organizatora izleta na broj: 063-343-722 Slavko.

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje kako ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje u njemu, prihvaća program izleta, pristupa na osobnu odgovornost, te u skladu s planinarskom etikom se pridržava plana izleta, odluka i uputa vodiča.

U slučaju loše vremenske prognoze organizator zadržava pravo otkazivanja izleta.

Facebook Page
Viber