Izlet na Komove, Crna Gora

HPD Prenj 1933. Mostar u suradnji sa Stanicom planinarskih vodiča Mostar organizira izlet na Komove, Crna gora u periodu od 11.08-13.08.2023. godine.

PLAN IZLETA

• Petak 11.08.2023. u 16:00 sati – Polazak iz Mostara ispred stadiona HŠK Zrinjski. Nakon duže vožnje dolazimo do visoravni Štavne, početne točke uspona, koja se nalazi na 1800 mnv i smještaj u planinarskom ambijentu Kobil Dol. Noćenje.
  • Subota 12.08.2023. u 07:00 sati – Ustajanje, doručak i pripreme za uspon na Vasojevićki Kom 2461 mnv. Do vrha je potrebno oko 2.5h hoda, staza tehnički nije zahtjevna dok je kondicijski srednje teška. Na vrhu odmor, okrjepa i povratak do smještaja.
    Poslije povratka u smještaj svi koji žele vrijeme mogu provesti u šetnji po prelijepoj visoravni Štavna koja nikoga ne ostavlja ravnodušnim, uživanje je zagarantirano u prelijepim prirodnim krajolicima.
    Navečer je predviđeno druženje uz zajedničku večeru tipičnu za Komove, koju će pripremiti naš domaćin.
  • Nedjelja 13.08.2023. godine – Ujutro buđenje, kava, doručak, pripreme za povratak i posjete od nekih crnogorskih destinacija po dogovoru

Cijena izleta iznosi 120 KM za planinare članove planinarskih društava a 130 KM za one koji nisu članovi planinarskih društava. Akontacije i prijave u iznosu od 50 KM se uplaćuje najkasnije do 26.07.2023. godine (srijeda) na sastanku društva. Broj mjesta je ograničen na 20 osoba.
U cijenu su uračunati troškovi noćenja, prijevoza, organizacije i vođenja izleta, te zajedničke večere. Prijevoz je kombijem društva i osobnim automobilima. Katun gdje ćemo biti smješteni ima ležajeve (vreće za spavanje nisu potrebne), vodu (ispred katuna) i struju, a moguće je i naručiti domaći obrok. Cijena doručka je 6€ a večera 12€ a na turi je hrana iz ruksaka. Pored važećih putnih isprava ne zaboravite ponijeti eure koji su službeno platežno sredstvo u Crnoj Gori.
Voditelj izleta je Toni Lasić 063 514 603.
Uz dogovor sa izletnicima moguć je dogovor o promjeni polaska iz Mostara prema Crnoj Gori.

Odzivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje u njemu, da prihvaća program izleta, da pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.