Ćakin memorijal 2023 – Hajla

Prije 2 godine smo bili na Memorijalu Safet Mavrić Ćako i svi smo se složili da ovu manifestaciju treba obvezno ponoviti. Korona nas je spriječila da to već ranije ne napravimo, ali evo napokon nam se ponovno pružila prilika!

U periodu od 13-15.01.2023. godine HPD Prenj 1933. Mostar i SPV Mostar organiziraju posjet Hajli uz sudjelovanje na memorijalnom usponu.
Radi se o zimskom usponu (nadamo se da će konačno pasti taj snijeg), te se na ovu turu mogu prijaviti isključivo oni članovi koji imaju iskustvo u zimskom planinarenju. Znači, obvezno je poznavanje korištenja dereza, cepina, …
Polazak je 13.01. u jutarnjim satima sa stadiona HŠK Zrinjskog.
Prijevoz je osobnim automobilima do Rožaja, a od Rožaja do Bandžova smo organizirali prijevoz terencima. Spava se u planinarskom domu (8 mjesta) i u jednom katunu (5 mjesta) .
Hrana je iz ruksaka, s tim da u planinarskom domu kulture Dermando možemo jesti nešto iz njihove restoranske ponude. (Pošto je ovo vrlo posjećen objekt, ne bih preporučio da se oslonimo samo na tu opciju).

Potrebna oprema: dereze, cepin, kaciga, pojas, prusike i karabineri, zimske gojzerice te odjeća prilagođena zimskim uvjetima.
Cijena je 150 KM i u nju su uključeni prijevoz Mostar-Rožaje-Mostar, Rožaje-Bandžov-Rožaje, dva noćenja, organizacija i vođenje. Oni koji se jave da voze, su oslobođeni plaćanja troškova puta, (taj novac će se namiriti od suputnika iz tog vozila).

Ne moram posebno naglašavati da svaki sudionik ide na vlastitu odgovornost i da ne bi bilo loše kupiti putno osiguranje.
Na stranicama našeg društva možete pročitati kako je to izgledalo 2020. (Kolega Zoran Bošnjak je sve lijepo opisao- Hajla 2020 Ćakin memorijal)

Ostale informacije možete dobiti na broj 063-348-963, Bojan