Zimski uspon na Vranicu

Zimski uspon na Vranicu – Rosinj (2059 m), Devetaci (2004 m) i Bijela Gromilica (2072 m)

Vranica je najpoznatija rudna planina u BiH, između gradova Uskoplja na zapadu i Fojnice na istoku. Planina Vranica ima osam vrhova s nadmorskom visinom iznad 2000 m. Mi planiramo uspon na tri vrha. Krećemo od Rosinja koji je najzapadniji vrh Vranice, a završavamo usponom na Bijelu Gomilicu koja je najsjeverniji vrh Vranice.

• DATUM: 1.2.2019. (petak) / 2.2.2019. (subota)
  • TURA: Planinarski dom Radovina 1485 mnv – Rosinj 2059 mnv – Devetaci 2004 mnv – Bijela Gromilica 2072 mnv
  • POLAZAK: 17:15 h novi most u Mostaru (proširenje za autobus)
  • POVRATAK: kasno navečer u subotu
  • HRANA I PIĆE: iz ruksaka izuzev kuhanog ručka u subotu
  • PRIJEVOZ: kombi društva
  • PLANINARSKA OPREMA:
    Zimska garderoba prilagođena meteo uvjetima na dan izleta, ruksak cca 30l, gamaši, gojzerice zaštićene impregnacijskim sprejom, prva pomoć, čeona lampa, termos sa toplim napitkom, voda, zaštita od sunca, vreća za spavanje, brile.
  • TEHNIČKA OPREMA: hodački štapovi, krplje, dereze, cepin (mogućnost iznajmljivanja dereza i cepina za članove HPD-a Prenj 1933 u Društvu)
  • SMJEŠTAJ: Planinarski dom Radovina
  • ZAHTJEVNOST PLANINARSKE TURE: 15 km, 700 m visinske razlike

Cijena izleta: 50,00 KM (u cijenu je uključeno vođenje, smještaj, ručak i troškovi puta).

Prijave i uplate u prostorijama HGSS (Mostarka), srijedom u 20:00 h. Zadnji dan za prijave je 30.1.2019. Rezervacija mjesta po uplati!!!

Na izletu mogu sudjelovati članovi planinarskih društava / klubova sa uplaćenom članarinom.

Vodič: Anita Jurić, info. na mob. 063/315-680 – isključivo poziv.

NAPOMENA:
Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uslove za sigurno sudjelovanje na istom, prihvaća ovaj tekst programa, na izletu sudjeluje na vlastitu odgovornost, te će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

U slučaju da vodič procjeni kako netko od sudionika ne ispunjava zdravstvene i psihofizičke uslove, te nema potrebnu opremu za obavljanje uspona, vodič zadržava pravo da radi sigurnosti njega samog onemogući dalji uspon.

Organizator zadržava pravo izmjene programa izleta ili odgađanja istog u slučaju nepredviđenih okolnosti na terenu (loši meteorološki uvjeti i sl.).