Zima na Volujku 2024

AŽURIRANO:

Izlet se pomjera za vikend od 08.-10.03.2024. godine.

Za vikend, od 23. do 25.2.2024. 08.-10.03. 2024. godine, HPD Prenj 1933. Mostar u suradnji sa Stanicom planinarskih vodiča Mostar organizira zimski uspon na Volujak.

Polazak je u petak 23.2.2024. 08.03.2024. godine u 16:00 sati.

Nakon 2 sata vožnje dolazimo na prijevoj Čemerno gdje će nas čekati naš domaćin iz planinarskog društva Volujak iz Gacka. Tu ostavljamo vozila i dalje nastavljamo pješice do doma u Papinom dolu. Dom se nalazi u podnožju planina Volujak i Lebršnik i do njega se dolazi makadamskim putem dužine 8 km koji je u ovom periodu najčešće pod snijegom i ne čisti se, te je kretanje obično na krpljama ili skijama. Po dolasku u dom u kasnijim večernjim satima slijedi večera (hrana iz ruksaka) i noćenje. U subotu ujutro, planiramo krenuti na uspon na jedan od vrhova Volujka, s kojega se vraćamo u poslijepodnevnim satima.
U subotu na večer planiramo druženje uz zajedničku večeru (namirnice za istu uz dogovor kupujemo pri polasku, a cijena je približno 10-15 KM).

Ovaj uspon također je pogodan za sve koji su prošli zimsku visokogorsku školu da primjene znanja i steknu dodatno iskustvo u zimskim usponima.
Dio ekipe, koja ne planira na uspon, dan može provesti u šetnji po snijegu u dolini između Volujka i Lebršnika gdje ima dosta prostora za višesatnu turu s malim usponima, ili usponom na obližnji Kuk s kojega se pruža dobar pogled na cijelo područje.

Svi koji planiraju uspon na vrh obavezni su imati zimsku planinarsku opremu (skije ili krplje za pristup, dereze, cepin, kaciga, pojas, prusika, 2-3 karabinera, brile, te skije, ili krplje za pristup, itd.,). Ako što nekome nedostaje od opreme nastojat ćemo se zajedno snaći.

Dio ekipe koji ne ide na vrh također mora imati krplje ili turne skije kako bi mogli doći do doma u slučaju većeg snijega.
Povratak u Mostar je u nedjelju u večernjim satima uz odmor i ručak u Gacku ili Nevesinju (ukoliko bude vremena i interesa).

Troškovi izleta su 55 KM po osobi. Troškovi uključuju dva noćenja u domu, prijevoz i troškove organizacije izleta. Prijaviti se možete najkasnije do srijede, 14.2.2024. 06.03.2024. godine u 20 sati, kada ćemo dogovoriti konačne pojedinosti, na tel. 063/313-940 (Miroslav Mihalj).

Prijava je važeća nakon uplate akontacije od 30 KM. Redoslijed prijava upisuje se prema vremenu uplate, a isti je važeći za osiguranje mjesta za ovaj izlet i mjesta u kombiju društva.