Zima na Volujku 2023

Za vikend, od 03. do 05.03.2023. godine, HPD Prenj 1933. Mostar u suradnji sa Stanicom planinarskih vodiča Mostar organizira zimski uspon na Volujak.

Polazak je u petak 3.3.2020. godine u 16:00 sati.

Nakon 3 sata vožnje dolazimo na prijevoj Čemerno gdje će nas čekati naš domaćin iz planinarskog društva Volujak iz Gacka. Tu ostavljamo vozila i dalje nastavljamo pješice do doma u Papinom dolu. Dom se nalazi u podnožju planina Volujak i Lebršnik i do njega se dolazi makadamskim putem dužine 8 km koji je u ovom periodu najčešće pod snijegom i ne čisti se. Po dolasku u dom u kasnijim večernjim satima slijedi večera (hrana iz ruksaka) i noćenje. U subotu ujutro, planiramo krenuti na uspon na jedan od vrhova Volujka, s kojega se vraćamo u poslijepodnevnim satima.
U subotu na večer planiramo druženje uz zajedničku večeru (namirnice za istu uz dogovor kupujemo pri polasku, a cijena je približno 10-15 KM).

Ovaj uspon također je pogodan za sve koji su prošli zimsku visokogorsku školu da primjene znanja i steknu dodatno iskustvo u zimskim usponima.
Dio ekipe, koja ne planira na uspon, dan može provesti u šetnji po snijegu u dolini između Volujka i Lebršnika gdje ima dosta prostora za višesatnu turu s malim usponima, ili usponom na obližnji Kuk s kojega se pruža dobar pogled na cijelo područje.
Svi koji planiraju uspon na vrh obavezni su imati zimsku opremu (skije ili krplje za pristup, dereze, cepin, kaciga, pojas, prusika, 2-3 karabinera, brile, te skije, ili krplje za pristup, itd.,). Dio ekipe koji ne ide na vrh također mora imati krplje, ili turne skije kako bi mogli doći do doma.
Povratak u Mostar je u nedjelju u večernjim satima uz odmor i ručak u Nevesinju (ukoliko bude vremena i interesa).

Troškovi izleta su 50 KM po osobi. Troškovi uključuju dva noćenja u domu, prijevoz i troškove organizacije izleta. Prijaviti se možete najkasnije do srijede, 22.2.2023. godine u 20 sati, kada ćemo dogovoriti konačne pojedinosti na tel. 063/313-940 (Miroslav Mihalj).
Prijava je važeća nakon uplate akontacije od 30 KM. Redoslijed prijava upisuje se prema vremenu uplate, a isti je važeći za osiguranje mjesta za ovaj izlet i mjesta u kombiju društva.