Završena ljetna alpinistička škola

Nakon Drežnice, Prenja i Romanije, polaznici alpinističke škole u organizaciji HPD „Prenj 1933“ Mostar proveli su četvrti, završni vikend škole u penjalištu Kamenolom kod Zenice i penjačkom centru SCORPIO na Smetovima. Samostalnim usponima i izvođenjem svih tehničkih radnji uključujući izradu ankera, zaustavljanje padova, te pripremu i izvođenje spuštanja niz uže, tečajci su zaokružili vrlo bogat i intenzivan program škole. Tema sportskog penjanja sa brojnim usponima na umjetnoj 15-metarskoj stijeni bila je šlag na „penjačku tortu“ ovogodišnje škole. Program su sproveli instruktori alpinizma i sportskog penjanja Edin Durmo i Jure Miljak, a asistirali su članovi stručnog tima kluba SCORPIO Massimo Moratti i Ivan Mioč. Poseban gost škole bio je legendarni Dinno Kassalo, koji je školu unaprijedio u penjačku akademiju. Mirela Jurić i Josip Drmać su kao najuspješniji polaznici zasluženo dobili na poklon prvi alpinistički vodič u BiH – „Romanija“, izdat 1989. godine. Svečana podjela diploma uz promociju ekspedicije Muztagh Ata i najavu zimske alpinističke škole bit će u srijedu, 20.11.2013. u 20h u prostorijama HGSS-a (zgrada Mostarka). Svi ste dobro došli!