XV. uspon 100 žena u planini

Pozivamo sve članice, zaljubljenice u prirodu, da nam se i ove godine pridruže na tradicionalnom usponu na Žlijeb, u organizaciji HPD Prenj 1933. Mostar i Stanice planinarskih vodiča Mostar.

Ovaj, petnaesti po redu, “Uspon 100 žena u planini” u spomen na inicijatoricu Marinu Dodik održati će se 14.04.2024. godine (nedjelja), s polaskom u 8:00 h ispred stadiona HŠK Zrinjski, a povratak je predviđen isti dan u popodnevnim satima.

Žlijeb se nalazi na obroncima planine Čvrsnica, a ženska avantura uspona kroz šumu će trajati oko 2,5 sata. Uz put postoje dva izvora pitke vode za osvježenje. Na vrhu ćemo obaviti tradicionalno zajedničko fotografiranje i posjet vidikovcu, a tu se možete i upisati u bilježnicu za trajnu uspomenu na izlet. Nakon odmora i okrepe, laganim korakom, vraćamo se nazad.

Za prijavu na uspon potrebno je popuniti sljedeću PRIJAVU. Rok za prijavu je do 12.04. u 12:00h.

Prijevoz, organizacija i vođenje ovogodišnjeg uspona je besplatna i financirana je u u okviru projekta “Prostori koji pokreću” financiranog od strane Vlade Ujedinjenog Kraljevstva koji implementira organizacija “People in Need“.

Sve zainteresirane sudionice više informacija mogu zatražiti na broj telefona 063/348-548 (Ana) ili na e-mail: uspon.zena@gmail.com.

Za izlet je poželjna slojevita i udobna odjeća, planinarske cipele, rezervna odjeća, hrana i voda, te zaštita od sunca/vjetra/kiše. Sudjelovanje i planinarenje u koloni podrazumijeva i pridržavanje određenih planinarskih pravila.

U slučaju lošeg vremena izlet se prolongira, a informacije će biti objavljene na društvenim mrežama i web stranici društva.

Napomena: Molimo sve one koje popune prijavnicu, a budu spriječene da nam se pridruže na usponu, do kraja roka za prijavu otkažu svoj dolazak slanjem poruke na mail uspon.zena@gmail.com. Hvala!

Vodičice zadržavaju pravo izmjene plana izleta i programa prema postojećim uvjetima na terenu te vremenskim prilikama. Također zadržavaju pravo procjene kondicije i sposobnosti pojedinih sudionika uzleta. Svi sudionici sudjeluju na osobnu odgovornost, te su dužni pridržavati se uputa vodičica.