XV. izlet “100 žena u planini” najbrojniji do sada

Legenda kaže da je najčešća laž svakog planinarskog vodiča “samo još 15 minuta do vrha”.

Ovaj put smo obmanuli sve one koji su pošli na ovaj tradicionalni, XV. po redu, izlet ‘100 žena u planini” na Žlijeb, Čvrsnica, jer nas je bilo čak 169!

Proljetno sunce i želja da se provede jedan savršen dan u prirodi i druženju sa prijateljicama, novim i starim, ove je godine učinila da ovaj izlet bude najbrojniji do sada, ali i najbrojniji po broju onih kojima je ovo prvo planinarenje

Zanimljiva su poznanstva i ideje koje se rode na ovakvim druženjima, tako su neke tražile “vezu” da se upišu u planinarsku školu, neke su odlučile da daruju krv, a jedini dječak na izletu je tražio da mu mama kupi gojzerice jer želi biti pravi planinar.

Najmlađa sudionica izleta je bila djevojčica od 6 godina a najstarija gospođa od 74 godine. Rijetko koji izlet se može pohvaliti ovako šarolikim društvom što dokazuje da je planinarenje aktivnost za sve dobne skupine.

Marina Dodik koja je bila članica Društva je inicirala prvi ovakav uspon još 2009. godine na kojem je bilo ukupno 56 žena. Nažalost, njen mladi život je prekinut rano ali je njen duh i ideja ostala pretvorivši ovaj događaj u tradicionalno godišnje žensko okupljanje u prirodi.

Kao organizatori se zahvaljujemo svim sudionicama i nadamo se susretu i iduće godine, ali i na nekom drugom planinarskom druženju u organizaciji našeg Društva.

Prijevoz za izlet omogućen je u okviru projekta “Prostori koji pokreću” financiranog od strane Vlade Ujedinjenog Kraljevstva koji implementira organizacija “People in Need“.