Uspon na Triglav 2864 m.n.v.

HPD Prenj 1933 organizira društveni izlet na Triglav, 2864 m visok vrh i ujedno najvišji vrh Slovenije.

Program:

Petak, 27.7.2018. u 12,00 sati okupljanje na stadijonu HŠK Zrinjski polazak prema Sloveniji, noćenje na lokaciji Bled, ili u okružju Bleda

Subota, 28.7. 2018 u 5.00 sati buđenje, 6.00 sati polazak iz doline Krma prema Kredarici, pauza, polazak na vrh (ako su dobri uvjeti, a ako ne ide se na vrh ujutro u 5.00 sati), nočenje na Kredarici

Nedjelja, 29.7.2018 – 6.00 sati buđenje, 6.30 doručak, 8.00 pokret prema dolini, 12.00 razgledavanje  grada Bleda, 14.00 ručak, 16.00 odlazak prema Mostaru, očekivani dolazak u Mostar je oko 24.00 sati.

Prijevoz je osiguran kombijem Društva (ili kombijem+osobnim vozilom), što ovisi od broja prijavljenih). Od Mostara do grada Bleda/Slovenija, treba nam cca 8 h vožnje, onda još cca 40 min do polazne točke u dolini Krma.

Težina ture: Veoma teška tura, na djelu Kredarica-Triglav penje se sajlama i klinovima,  ukupno oko 6 sati uspona, ukupan savladani uspon: 1934 m.

Potrebna je standardna proljetna planinarska oprema, višeslojna odjeća, kapa, rukavice, krema za sunčanje, presvlaka, 2l vode, hrana, zaštita od kiše po potrebi. Za uspon sa Kredarice na vrh Triglava preporučuje se kaciga i rukavice (sajla – Via ferata).

Na Kredarici se može kupit hrana i piće po osobnoj želji.

NAPOMENA: ZBOG OGRANIČENOG KAPACITETA NOĆENJA, SIGURNOSTI I TEŽINE TURE, BROJ SUDIONIKA JE OGRANIČEN NA MAX. 15 OSOBA PO REDOSLJEDU PRIJAVA. Pravo sudjelovanja imaju samo članovi sa uplaćenom članarinom za tekuću godinu. Vodič zadržava pravo izmjene plana izleta i programa prema postojećim uvjetima na terenu te vremenskim prilikama. Također zadržava pravo procjene kondicije i sposobnosti pojedinih sudionika izleta. Svi sudionici sudjeluju na osobnu odgovornost te su dužni pridržavati se uputa vodiča.

Za prijavu i više informacija možete kontaktirati Roberta Mencina  (066 516-635) koji će voditi ovaj izlet.

Prijave

nakjasnije do 24. 6.2018. god.

Kotizacija od 50 KM može se uplatiti na sastancima srijedom, najkasnije do 11. 7. 2018.

TROŠKOVI

(OVISE OD BROJA SUDIONIKA) očekujemo oko 80-100 eura po osobi, što uključuje prijevoz i noćenja.

Opis puta:

Sa parkirališta u dolini Krme idemo do zatvorene šumske ceste, dalje put nastavlja kroz šumu i stjenovitu stazu. Na visini od 1400 m staza vodi kroz dolinu Vrtača. Zatim preko Malog Polja nastavljamo do pastirskih koliba Gornja Krma. Nastavljamo prema Kredarici i Staničevom domu. Uz sve strmiji uspon dolazimo do doma Kredarica. Dalje od doma putanja  vodi uz greben Malog Triglava odakle počinje zahtjevnija staza osigurana klinovima i sajlama. Osiguranom stazom preko Malog Triglava grebenom stižemo do Triglava.

Krma – Gornja Krma – 2, 30 sati

Gornja Krma – Kredarica – 2,30 sati