Uspon na Osobac 2024 m.n.m. i popravak markacije

Naredne nedjelje 5.8.2018. naše planinarsko društvo organizira jednodnevni društveni izlet na planinu Prenj sa usponom na vrh Osobac visok 2024 metra nad morem.
Vrh Osobac nalazi se na sjeveroistočnoj strani Prenja i izdvojen je od drugih visokih prenjskih vrhova, na što samo ima podsjeća, a sa vrha se upravo zbog izdvojenosti pružaju odlični pogledi na ostatak Prenja i druge hercegovačke planine.

Planirana putanja izleta je sa Crnog Polja , a za uspon je potrebno oko 4 do 5 sati. Uspon je kondiciono zahtjevan i tehnički nezahtjevan. Iskoristit ćemo ovaj uspon i da popravimo markaciju sa glavne staze C. Polje-Jezerce do vrha Osobac.
Potrebno je imati standardnu planinarsku opremu, te ponijeti sa sobom dovoljno vode za piće budući da je sušni period i moguće je da su neki izvori presušili. Hrana je iz ruksaka.

Polazak je 05.08.2018. godine (nedjelja) u 5.00 h ispred stadiona Zrinjskog (sjeverni ulaz).

Prevoz će biti organiziran kombijem društva i osobnim autima po potrebi.
Povratak je planiran u večernjim satima, a u povratku ostane vremena i za piće.

Voditelj izleta je Miroslav Mihalj (mob: 063/313 940) kojemu se možete javiti za prijavu i dodatne informacije o izletu.