Subota, 24.4.2021. u 9h – Nova staza na brdo Hum!

U organizaciji HPD Prenj 1933 Mostar i UG Snaga prijateljstva očišćena je stara austrougarska staza koja vodi od naselja Panjevina do vrha brda Hum.

Staza dužine 800 m, s visinskom razlikom od 300 m, idealna je za šetnju iz Grada za relativno kratki period uspona od 60 minuta, s prelijepim pogledom na Grad.

20 članova planinarskog društva i udruge građana u posljednih 15 dana vrijedno je radilo na čišćenju i označavanju staze, u kordinaciji Danijela Sedića ispred HPD Prenj 1933 i Darke Karačića ispred Udruge Građana.

Nadamo se da će sugrađani i posjetitelji našega Grada uživati na ovoj stazi, uživati u pogledu, da će postati dio rutine za šetnju s djecom, prijateljima, da će ispuniti svakodnevni zdravi način života u našemu Gradu.

Prvu priliku za obilazak staze naši sugrađani imaju u subotu u 9:00 h.

Mjesto okupljanja i polaska škola Antuna Branka Šimića (prva osnovna).

Vidimo se, vedro!