Sretna nova 2023. godina

U subotu smo u planinarskom domu “Miljenko Bošnjak” na Bogodolu zaključili još jednu uspješnu planinarsku godinu tradicionalnim godišnjim domjenkom Društva. Preko stotinu članova je tijekom čitavog dana i dobrog dijela noći uživalo na Bogodolu.

Dan smo započeli u 08:00 na Gorancima gdje je održana misa za sve preminule planinare.
Posjetitelji su imali priliku vidjeti postavljenu izložbu najboljih fotografija pristiglih na fotonatječaj. Posebno se zahvaljujemo firmi ZK-Office koja je i ove godine podržala naš fotonatječaj kroz pripremu fotografija za izložbu te je osigurala i poklon-bonove za najbolje fotografije.
Na domjenku su uručene i zahvalnice članovima koji su se posebno istaknuli u ovoj godini kroz organizaciju i rad u našem planinarskom društvu.
Nakon zajedničkog ručka proglašeni su pobjednici fotonatječaja po kategorijama i tu zaista posao nije bio lagan. Biralo se 9 fotografija od preko 180 pristiglih na natječaj, a u nastavku vam donosimo najbolje fotografije po kategorijama prema ocjenama žirija:

Kategorija: Planinski pejzaži

Foto: Mara Novak
Foto: Doris Rozić
Foto: Vanja Mihalj

Ove godine smo imali i nagradu publike, odnosno članova društva. Tu laskavu titulu ponijela je fotografija Ane Perić, koja je osvojila i 2. mjesto u kategoriji Planinski pejzaži. Nagrada za ovu kategoriju je besplatna godišnja članarina.

Posljednji dio dana je bio rezerviran za zabavu i uživanje, a toga nije nedostajalo.
Možemo reći da je još jedna planinarska godina iza nas, a za iduću smo se već spremili jer objavljen je i plan aktivnosti društva za prvi dio 2023. godine.

Zahvaljujemo svim firmama i pojedincima koji su kroz ovu godinu pomogli naš rad, a kojih nije malo. U prvom redu to su:
Lignum, Maccao, Print Studio, Eurosan, Pekarna Suncokret, Namex, Hajdučke vrleti, Konoba Goranci, Restoran Staza Blidinje, Katarina, Shift brand design, Ožujsko pivo, Grad Mostar, Vatrogasci Mostar.
Zahvaljujemo se također medijima i internet portalima koji nas podržavaju prateći i promovirajući naš rad.

U iščekivanju zimske planinarske sezone ostaje nam poželjeti svima da im se u narednoj godini ispune sve želje bilo one planinarske, obiteljske, poslovne ili neke druge.

Čestit Božić i Sretna nova 2023. godina.