Prijave za ljetni alpinistički tečaj 2019.

Planinarski savez Herceg-Bosne, u suradnji sa HPD Prenj 1933 Mostar, osmu godinu za redom organizira ljetni alpinistički tečaj (početni i napredni).

Održavanje tečaja počinje krajem rujna 2019. godine i održavati će se kroz četiri vikenda.

Prema planu, tečaj počinje posljednjeg vikenda mjeseca rujna, a završava krajem listopada. Ovisno o vremenskim uvjetima, organizator zadržava pravo promjene termina i lokacije održavanja tečaja.

Broj polaznika tečaja je ograničen.

Prijave se primaju od dana objave do najkasnije 25.9.2019. godine.

Tečaj je namijenjen planinarima, alpinistima, visokogorcima i ostalima koji ulaze u svijet aplinizma i penjanja i za one koji žele unaprijediti svoje vještine i znanje.

Za polaznike koji su članovi PS H-B (članovi planinarskih društava PS H-B) troškove tečaja će snositi Savez, dok je za ostale polaznike cijena tečaja 150 KM po polazniku.

Akontacija se uplaćuje na žiro račun PS Herceg-Bosne broj 3381002200626703 s naznakom “ZA ALPINISTIČKI TEČAJ” ili osobno za vrijeme prvog vikenda održavanja tečaja.

Polaznici tečaja sami snose troškove hrane, boravka i prijevoza.

Potrebna oprema: 3 zamke (prusike) dužine 4-5m promjera minimalno 5 mm, 2 trake (gurtne) promjera 60-80 mm, kaciga, alpinistički pojas, penjačice, reverso (ili slična poluautomatska spravica), 4 karabinera od toga 2 maticom (HMS), čeona lampa, prva pomoć.

Prijave se primaju popunjavanjem “Prijave za alpinisticki tečaj” koja se nalazi na linku PRIJAVA.

Svi polaznici će nakon prijave dobiti detaljan plan tečaja.

Instruktori na tečaju su: Jure Miljak, Miralem Husanović i Edin Kajan.

Organizator poziva sve alpiniste-pripravnike koji su prošli početne i napredne tečajeve za prijavu za stažiranje i asistenciju na tečajevima kao preduvjet za stjecanje zvanja alpinist. Prijave slati na mail: alpinizampshb@gmail.com.

Osoba zadužena za provedbu tečaja je Josip Drmać.
Ostale informacije mozete dobiti na telefon: 063/486-909 (Josip).