HGSS - Prezentacija SAR tečaja

Prezentacija SAR (search and rescue) tečaja

Narednu srijedu 19.12.2018. u vrijeme redovnog sastanka društva u Mostarci u 20:00 sati članovi HGSS-a održat će prezentaciju SAR (search and rescue) tečaja. Ovom prilikom članovi društva upoznat će se ukratko sa radom i misijom HGSS-a, a potom i o samom SAR tečaju koji se namjerava održat za članove našeg društva koji budu zainteresirani.

Namjera je da što veći broj planinara prođe ovu obuku cijeneći njihovo dobro poznavanje planina i snalaženje u prirodi, a obukom bi stekli dodatne vještine i bili obučeni da pomognu GSS-u u potragama i spašavanju onda kada su u mogućnosti. Potrage za nestalim osobama više nisu stihijske i temeljene su na znanosti, stručnosti i korištenju razne tehničke opreme, te stoga samo to što smo planinari nije baš dovoljno da bi nekome izgubljenom pomogli, ali o svemu tome više na prezentaciji u srijedu.

Bilo da ste zainteresirani u većoj ili manjoj mjeri, prezentaciju je vrijedno poslušati i dati podršku ljudima koji svoje slobodno vrijeme troše pomažući drugima.