Poziv na XXIV. Dane planinara Herceg-Bosne

Dragi planinari, ljubitelji prirode, prijatelji i svi ljudi od planine zadovoljstvo nam je pozvati vas na XXIV. Dane planinara Herceg-Bosne koji će se održati u periodu 20.-22. kolovoza na Bogodolu ispred planinarske kuće „Miljenko Bošnjak“ a domaćin je naše planinarsko društvo HPD Prenj 1933 Mostar.
Plan i program kao i sve ostale informacije vezane za XXIV. Dane planinara Herceg-Bosne vam donosimo u nastavku:

20. kolovoza 2021. godine, petak:
• Cjelodnevni prihvat planinara i prijave na info-pultu (broj članova PD, najmlađi, najstariji),
• postavljanje šatora i smještaj planinara (preporučujemo ponijeti šator, vreću za spavanje, podmetač…),
• 20:00 Otvaranje izložbe fotografija Stipe Božića
• druženje uz glazbeni program
21. kolovoza 2021. godine, subota:
• 06:00-08:00– jutarnji čaj ili kava za sve sudionike,
Planinarske ture:
• 06:00, Bogodol- Velika Vlajna- Čabulja(grebenska staza) zahtjevna tura trajanje cca 9 h
Mogućnost povratka sa Velike Vlajne, srednje zahtjevna tura trajanje 6.5h
• 07:30, Bogodol – Ošljari srednje zahjevna tura, trajanje 7h
• 08:00, Bogodol – Gondžuša, manje zahtjevna tura, trajanje 4,5 h
• 14:00, Ručak za sve sudionike
• 16:00, Planinarske sportske igre
• 17:00, Ceremonija otvaranja sa obraćanjem domaćina, Predsjednika PS HB te lokalne zajednice
• 18:00, Sastanak i domjenak za predstavnike društava PS HB
• 19:30, Dodjela zahvalnica i priznanja
• Večernja zabava uz glazbu uživo i logorsku vatru
* u subotu nakon ceremonije otvaranja planirano je predstavljanje monografije Planinarskog saveza HB te prikazivanje filma „Kada čovjek postane planina“
22. kolovoza 2021. godine, nedjelja:
• 07:00, čaj za sve sudionike
• 08:00, planinarski izlet za djecu Goranci-Jastrebinka
• 08:30, planinarska šetnja, Bogodol-Bandurica, manje zahtjevna tura, trajanje 2h
• 10:30, Sv. Misa (na Gorancima 9 km od Bogodola)
• 12:00, ručak za sve sudionike
• 14:00, zatvaranje XXIV dana planinara Herceg Bosne

Prostor kampa
Planinarska kuća Miljenko Bošnjak nalazi se u Bogodolu, uz glavnu cestu i dijeli prostor sa mjesnom zajednicom Bogodol. Kuća ima kapacitet 20 ležajeva.
Kamp za podizanje šatora je u blizini kuće označen i markiran znakovima. Potrebno je ponijeti odgovarajuće šatore, vreće za spavanje i podmetače.
U kampu će se koristiti vanjski prijenosni WC i postoji mogućnost korištenja WC-a i tuša u kući.
Parking za automobile je u blizini kampa (cca 50m) i označen je znakovima.
Pored centralnog mjesta za paljenje logorske vatre nije dozvoljeno loženje vatre na drugim mjestima u kampu ili u blizini planinarske kuće
Otpad – smeće dužni ste prikupljati u vrećice i odlagati na predviđeno mjesto.
Prostor kampa je pokriven signalom mobilne telefonije te priključkom za struju

Voda
Vodom za piće kao i za ostale potrebe možete se opskrbiti u planinarsko kući (voda iz čatrnje) te će biti i dostupna cisterna sa pitkom vodom

Hrana i piće
Za sve sudionike su osigurana dva topla obroka (ručak u subotu i nedjelju).
Podsjećamo sve planinare da ponesu pribor za jelo i piće kako bismo smanjili upotrebu plastike.
Za one koji to pak zaborave, pribor će biti osiguran. 😊
Za planinare koji će sudjelovati na planinarskim turama osigurali smo besplatnu kavu i čaj u ranim jutarnjim satima u subotu.
Cijelo vrijeme biti će na raspolaganju jela sa roštilja i dovoljne količine toplih i hladnih napitaka po pristupačnim cijenama.

Kako do nas?
Do planinarske kuće „Miljenko Bošnjak“ na Bogodolu može se doći:
• Iz pravca Mostara: Asfaltni put prema Gorancima, zatim Bogodol cca. 20km, označene sva bitna raskrižja
• Iz pravca Širokog Brijega: Asfaltni put cca 22km, prije mjesta Dobrič (kod prodavaonice Namex se skrene lijevo za Grabovu Dragu, zatim preko Bila do lijevog skretanja za Bogodol, označena sva bitna raskrižja
• Iz pravca Blidinja/Rakitna, kroz Jelu cca 25km makadamski put pogodan za terenska vozila
Lokacija Planinarskog doma Miljenko Bošnjak

Prijave i informacije:
• Prijave možete izvršiti na hpdprenj@gmail.com
• Prednost spavanja u domu imaju stariji planinari uz isključivo prethodnu rezervaciju.
• Molimo da se prijave sa brojem sudionika izvrše do 10.08.2021. g.

Sve dodatne informacije možete dobiti pozivom na brojeve:
• 063 486 909 Josip Drmać
• 063 348 548 Ana Andrić