Postavljena spomen klupa u sjećanje na stradalog kolegu planinara Zorana Škutora

Danas je u prisutnosti rodbine, prijatelja, članova HPD Prenj 1933 Mostar, te polaznika planinarske škole postavljena spomen klupa u sjećanje na našeg kolegu planinara Zorana Škutora, koji je tragično stradao 15.3.2020. godine na planini Prenj.

Klupa je postavljena na planinarskoj stazi Goranci – Jastrebinka, na vidikovcu odakle se pruža lijep pogled na planine Prenj, Čabulju i Velež.

Ovo je bila još jednom prilika da se sjetimo nesretnog događaja i našeg dragog kolege Zorana.

Mostar u svom okruženju ima prelijepe planine koje sve vise privlače brojne planinare, ali uz sve pozitivne strane ne smijemo zaboraviti i na opasnosti i rizike.

Ispred planinarskog društva savjetujemo sve da pri odlasku u planine i zahtjevnije uspone budu oprezni. Najispravniji put je edukacija od početnih, pa sve do zahtjevnih planinarskih vještina i znanja, u sklopu planinarske udruge i korištenje savjeta i znanja iskusnijih planinara.

Nastojmo učiniti sve da do ovakvih tragedija više ne dođe, a da iz planina ponesemo samo lijepe utiske i uspomene.