Početak aktivnosti na projektu “Krug oko Mostara”

U okviru projekta “Prostori koji pokreću” financiranog od strane Vlade Ujedinjenog Kraljevstva koji implementira organizacija “People in Need“, Hrvatsko planinarsko društvo Prenj 1933 Mostar ostvarilo je suradnju podrškom projektu “Krug oko Mostara” kojemu je cilj spojiti rekreativne i planinarske staze brdima oko Mostara u jednu cjelinu te tako približiti i učiniti dostupnim ovaj vid rekreacije svim našim građanima i posjetiteljima, gdje će se također raditi i na označavanju i popunjavanju mobilijarom planinarskih staza oko Mostara.

U protekle tri godine članovi planinarskog društva očistili su i označili nekoliko staza koje vode iz grada; Hum, Brkanovo brdo, Orlovac, Galac, Jastrebinka, Planinica. Staze nude više od 60 kilometara za uživanje u pogledu, bogatstvu prirode i kulturnog naslijeđa.

Ovim projektom krećemo u jasno vizualno označavanje staza pomoću info ploča, smjernica te popunjavanjem prostora klupama, stolovima na obroncima grada s atraktivnim panoramskim pogledima.
Želimo da ove staze budu što dostupnije našim sugrađanima i da prve korake u upoznavanju planinarstva učine na njima.
Velika prednost je da se može za vrlo kratko razdoblje pješice biti već na nekim početnim točkama. Staze su prilagođene svim uzrastima, godištima,
rekreacijama i obiteljima s djecom.
Plan projekta je da tijekom zimskog razdoblja radimo, čistimo, označavamo i organiziramo razne aktivnosti na stazama koje uključuju i boravak školske djece u prirodi i aktivnostima pošumljavanja.
Krećemo s aktivnostima na Humu, već ovu subotu 28.10.2023. godine od 9h.

Svi zainteresirani mogu se priključiti kod Osnovne škole Antun Branko Šimić (I. osnovna). Kontakt: Darko – 063 345 261

“Približimo ljepotu prirode svima”, poručuju mostarski planinari.