Planinarski pohod na Visočicu

HPD Prenj 1933. Mostar u suradnji sa Stanicom planinarskih vodiča Mostar, u subotu 17. lipnja 2023. godine, organizira planinarski pohod na planinu Visočicu.
Visočica čini granicu između Hercegovine i Bosne i omeđena je Treskavicom sa istoka, Prenjom sa zapada i Bjelašnicom sa sjeverozapada.
Radi se o kružnoj i grebenskoj turi koja polazi od planinarskog doma Tušila u Sinanovićima i vodi markiranom stazom ka vrhu Vito 1960 mnv. Sa vrha se pruža predivan pogled okolne planine te kanjon Rakitnice. Nakon odmora sjevernim grebenom nastavljamo prema vrhovima Veliko i Malo Brdo te vrhu Drstva 1808 mnv odakle krećemo sa spustom na polaznu točku.

Tura je srednje zahtjevna te se ne preporučuje početnicima i onima sa slabijom kondicijom.

Polazak je u subotu 17. lipnja 2023. godine u 6:30 ispred stadiona Zrinjski i potrebno je doći 10 minuta ranije. Povratak u Mostar je isti dan u kasnim poslijepodnevnim satima.

Prijevoz je organiziran kombijem društva i osobnim vozilima.
Kotizacija za izlet iznosi 25,00 KM za članove Društva i 35,00 KM za ostale, a uključuje prijevoz i organizaciju izleta.
Prijave i uplate do srijede, 14.06.2023. godine, na redovnim sastancima Društva. Informacije kod voditelja izleta Vedran 063/345-549.

Vodiči zadržavaju pravo izmjene plana izleta i programa prema postojećim uvjetima na terenu te vremenskim prilikama. Također zadržavaju pravo procjene kondicije i sposobnosti pojedinih sudionika uzleta. Svi sudionici sudjeluju na osobnu odgovornost, te su dužni pridržavati se uputa vodiča.