Planinari-lađari, Neretva nas spaja

Članovi našeg Društva u sklopu aktivnosti promicanja boravka na otvorenom i jačanja psiho-fizičke spreme, prijavili su ekipu za “Maraton lađa 2020”. Naime, Maraton lađa je najznačajniji događaj u dolini Neretve koji se već tradicionalno 23 godine održava svake godine u mjesecu kolovozu.

Ove godine nastupamo pod motom “važno je sudjelovati i ne biti zadnji”. Ekipa vrijedno trenira i priprema se, prvotno na gumenjaku na Mostarskom jezeru, a sad već u pravim natjecateljskim lađama u Metkoviću. Za prvi nastup kao debitanti, za svu opremu i sve što je potrebno… snalazimo se kako znamo i umijemo.

Zahvaljujemo se mostarskim vatrogascima, ronilačkom klubu “Neretva” iz Mostara, Interventnoj spasilačkoj službi Mostar, HGSS Stanica Mostar, Lađarima iz Čeljeva, Krovnoj udruzi lađara Metković, lađarskim ekipama sv. Ilija Metković i Komin – koji su nam izašli u susret, omogućili prvi dio u Mostaru, te drugi dio priprema u Metkoviću.

Pozivamo sve sponzore da nas podrže i pomognu u ovoj aktivnosti, svi su dobro došli.

Kontaktirati nas možete na brojeve 063/313-940 Miroslav-predsjednik, 063/345-261 Darko-kapetan ili 063/312-583 Dragan-logistika.

Tekst: D.Trboglav, foto: D.Trboglav, D.Karačić