Planina Zvijezda i kraljevski grad Bobovac

U planu aktivnosti našeg društva je izlet na planinu Zvijezdu i srednjevjekovni kraljevski grad Bobovac.
Polazak je u 05:00 h sa stadiona, naravno treba doći 15-tak min prije.

Plan izleta:

Subota

• 08:00h – dolazak u Vareš gdje će nas sačekati vodič
  • 08:30h – dolazak do pl. doma Mekuše gdje ćemo popiti kavu i doručkovati (doručak iz ruksaka)
  • 09:30h – polazak na vrh planine Zvijezde (45min u jednom smjeru)
  • 11:30h – povratak do auta

Autima idemo do Šiminog potoka a odatle pješke do Očevije, sela gdje su ostali posljednji kovački majdani koje pokreće voda. Povratak do auta je planiran do 16h. Odlazak autima do ribnjaka u selu Strica gdje se možemo okrijepiti, nešto pojesti i popiti po želji. U 17:30 polazimo prema lovačkom domu Igrišta gdje je planirana zajednička večera i spavanje.

Nedjelja

• 07:00h – ustajanje
  • 07-08h – kava i doručak
  • 08:15h – polazak prema Bobovcu
  • 11:00h – očekivani dolazak
  • Odmor do 12h
  • 12:00h – polazak na Perun
  • 15:00h – dolazak na Perun do planinarskog doma gdje cemo odmoriti, ručati, popiti pivo…
  • 17:00h – silazak do grada
  • 18:00h – povratak kući

Cijena izleta je 45km i u taj iznos je uračunat prijevoz, noćenje, večera i usluga vodiča. Oprema je standardna za dvodnevne izlete. Ture oba dana su kondicijski zahtjevne, iako ne svladavamo veliku visinsku razliku. Broj mjesta je ograničen na 15 zbog smanjenog kapaciteta lovačkog doma (gore borave kopači zlata). Dakle, prijave idu po principu ko prije djevojci… Prijevoz je kombijem društva i dva osobna automobila.

Za dodatne informacije se možete obratiti Bojanu na broj 063/348-963.