Održani XXIV. Dani planinara Herceg-Bosne

Protekli vikend 20-22.08.2021. godine održani su XXIV. Dani planinara Herceg-Bosne na Bogodolu. Manifestacija je okupila 34 planinarska društva/udruge i preko 300 planinara. Sva tri dana manifestacije su bila planinarski sadržajna.

U petak je otvorena izložba Stipe Božića pod nazivom „Himalaja“. Fotografije su to iz najviših gorja svijeta ili kako sam autor kaže njegovog drugog doma.

U subotu pored planinarskih tura na planini Čabulji, održan je i centralni dio manifestacije, službeno otvaranje Dana planinara s obraćanjem predstavnika PS HB i domaćina.
U ime našeg društva okupljenima su se obratili predsjednik Josip Drmać i član Upravnog odbora Miroslav Mihalj i zahvalili su gostima na posjeti, darovima i potpori. Ispred PS HB pozdravnu riječ je imao predsjednik Dragan Radeljić.
Ovo je bilo naše drugo domaćinstvo ovako velike manifestacije pa smo je odlučili iskoristiti za dodjelu priznanja za razvoj i doprinos planinarstvu.
Nositelji ovih priznanja su: Ana Ćorić, Miroslav Mihalj, Darko Glibić, Mijo Pranjić, Bernarda Jozić, Luka Mandić, Mirela Jurić, Josip Zeko, Smilja Crnogorac, Dražen Pažin. Njihov rad i doprinos u društvu kroz sve ove godine je ostavio veliki i neizbrisivi trag.
Održana je i promocija monografije Saveza „Kada čovjek postane planina“ kao i prikazivanje istoimenog filma.
A zabava i veselje se nastavila dugo u noć.

U nedjelju po programu je bio planiran kraći planinarski izlet na Banduricu. Ono što je zanimljivo jeste da je planiran i održan i planinarski izlet za djecu sa Goranaca na Jastrebinku. Velika je radost vidjeti da se djeca na mala vrata uvode u svijet planinarstva u kojem mogu izrasti u velike planinare, alpiniste , vodiče i što je najvažnije u zdrave ljude koji se ne boje izazova.

Još jednom kao domaćini zahvaljujemo se Planinarskom Savezu HB na ukazanom povjerenju i potpori, svim gostima na lijepim riječima i svim prijateljima koji su nam na bilo koji način pomogli u organiziranju ove manifestacije. Nadamo se da ste ponijeli lijepu sliku iz našeg Bogodola, kao i da se uskoro družimo na vrhovima Čabulje.

Također zahvaljujemo se našim sponzorima bez kojih se ovaj događaj ne bi održao u ovakvom obliku.
U prvom redu su to: Antonio Commerce, Sik d.o.o., AlfaTherm, Interagent, Champion rent a car, Konoba Goranci, Pekara Suncokret, Messer, Kapriol. Posebno se zahvaljujemo Gradu Mostaru na čelu sa gradonačelnikom dr. Marijom Kordićem koji je bio i naš gost na XXIV. Danima planinara HB.

Djelić atmosfere pogledajte u našoj galeriji, a za potpuni doživljaj…žao nam je. Trebali ste biti prisutni😊