Mostar Challenge – 10. godina planinskog trčanja u Mostaru

Planinska utrka Mostar Challenge u svom jubilarnom 10. izdanju održana je u subotu 06.05.2023. godine, utrka je to koja nosi epitet najdugovječnije planinske utrke u Bosni i Hercegovini.

Podsjetimo, početni dio utrke u dužini od 1 kilometra trčao se gradskim ulicama od tržnog centra Mepas Mall, nakon čega je uslijedio leteći start i brdski dio utrke koji je išao planinarskom stazom preko Planinice i Goranaca do vrha Jastrebinke.
Natjecatelji su se mogli natjecati u dvije kategorije: Kategorija Hobby za rekreativce i početnike u dužini od 12 kilometara, sa visinskom razlikom od 1000 metara.

Pobjednici u Hobby kategoriji su :

Žene

1. Jelena Bobetić u vremenu 1:42:53, klub: PD “Cincar” Livno, BiH
  2. Ana Perić u vremenu 1:53:36, klub: HPD Prenj 1933. Mostar, BiH
  3. Josipa Barišić u vremenu 1:57:16, klub: HPD Prenj 1933. Mostar, BiH

Muškarci

1. Nikola Dabić u vremenu 1:25:09, klub: After aftera after, BiH
  2. Dejan Vidović u vremenu 1:37:32, klub: HPD Prenj 1933. Mostar, BiH
  3. Tomislav Jakšić u vremenu 1:42:35, klub: PD “Cincar” Livno, Hrvatska

Kategorija Challenge za sportaše i napredne rekreativce u dužini od 21 kilometra i sa ukupnom visinskom razlikom od 1500 metara.

Pobjednici u Challenge kategoriji su :

Žene

1. Katja Kegl Vencelj u vremenu 2:37:25, klub: Stezničar, Slovenija
  2. Naida Avdić u vremenu 3:10:54, klub: PD Skakavac, BiH
  3. Sandra Gangloff u vremenu 3:19:42 klub: CR 387, Francuska

Muškarci

1. Josip Vučić u vremenu 2:59:09, klub: Ind, BiH
  2. Slaven Pandža u vremenu 3:02:30, klub: Ind, BiH
  3. Josip Krešić u vremenu 3:05:26, klub: HPD Prenj 1933. Mostar, BiH

Nakon utrke uslijedilo je druženje u prekrasnom amfiteatru u prirodi parka konobe Goranci. Organizatorima ovog natjecanja planinarskom društvu HPD Prenj 1933. Mostar i Fakultetu prirodoslovno matematičkih i odgojnih znanosti – studij kineziologije ovogodišnje izdanje nosi motiv za nastavak organiziranja ove utrke sa željom da zajedno s pokroviteljima i partnerima doživimo još ovakvih „jubilarnih“ izdanja te da zadrže titulu najdugovječnije planinske utrke u Bosni i Hercegovini.

Organizatori su se za kraj zahvalili svima koji su pomogli u samoj realizaciji utrke: Konoba Goranci, Mepas Mall, Sportski savez grada Mostara, Ožujsko pivo, Satelit plus Međugorje, Katarina d.o.o., Miškić bus, Leda voda, Shift brand desing, Genel, GBTX, Dynafit, Zott.

Veliko HVALA ide svim našim volonterima!

Legenda kaže da neki nisu na slici jer još uvijek skupljaju trakice po Jastrebinci 🙂