Međunarodni dan planinara na Maloj Čvrsnici

Međunarodni dan planinara, 7. ožujka, HPD Prenj 1933 Mostar u suradnji sa SPV Mostar je obilježilo na najbolji mogući način – izletom na Petralj na Maloj Čvrsnici.

Polazišna točka staze do Petralja nalazi se u mjestu Ćopi, oko 30 km sjeverno od Mostara. Najveći dio staze vodi kroz bukovu šumu i putem se nalazi nekoliko izvora vode. Staza je jako dobro markirana, između ostalog zahvaljujući i članovima našeg društva, koji su u svibnju prošle godine sudjelovali u markiranju.

Na usponu je bilo 60 sudionika, od iskusnih planinara i zaljubljenika u prirodu i planine, do onih koji se po prvi put okušavaju u sličnim aktivnostima.

Izlet je organiziran uz prijevoz osobnim automobilima kako bi se ispoštovale epidemiološke mjere.

Iako staza nije tehnički zahtjevna, s više od 900 m uspona sigurno spada u kondicijski zahtjevne ture. Stoga moramo pohvaliti sve sudionike ovog izleta, a posebno one neiskusnije, kojima je ovo možda bio i prvi susret s planinarenjem.

Vedro i vidimo se na sljedećem izletu!

Fotografije: Toni Lasić