Markiranje staza na Maloj Čvrsnici – subota 9.5.2020.

Društvo nakon duže pauze zbog epidemije pokreće aktivnosti obzirom na službeno djelomično popuštanje mjera zabrane kretanja i okupljanja. Mislimo da nam je najsigurnije, a i da bude od koristi markiranje novih i obnova starih planinarskih staza.

Plan je da markiramo staze na Maloj Čvrsnici i oživimo za planinare taj lijepi dio planine za planinare i sve druge posjetitelje. Također smo imali prijedlog markiranja staze za Plasu iz Dive Grabovice što je također važna staza i dobra ideja. Ovu aktivnost radimo zajedno sa HGSS Mostar i nama već poznatom ekipom.

Ovu subotu je u planu markacija staze Kremenac – Dolac – Mala Čvrsnica do planirane via ferate i staza Ćope – Petralj. Ukoliko bude više ekipe markira se i staza Žlib Petralj, staza Perutac Petralj, a kasnije staza Petralj – Težovnica – Pesti Brdo.

Obzirom da se radi o organizaciji društva vrlo je važno pomenuti da će se aktivnost odvijati u skladu sa važećim odredbama lokalnih vlasti. Znači po dvoje u vozila sa maskama, u kombi društva max 5 osoba sa maskama i rad u manjim grupama. Na terenu također držati distancu kao i po gradu.

Markiranje je planirano u subotu 9.5.2020. sa polaskom ispred Mostarke/HGSS-a u 7 sati. Voditelj aktivnosti je Anđelo Knezović kojem se trebate javiti za sudjelovanje i info. na tel 063/911-463. Društvo osigurava boje, četke, rukavice i alat. Ponijeti stariju odjeću.

Hvala svima koji su se do sada pridržavali mjera sigurnosti i pomogli da se epidemija ne širi. Naravno kritika svima koji su se slikali u velikim grupama i objavljivali.

Za dugo vjerojatno nećemo imati sastanke i veće društvene izlete, a izleti za građane kada bude vakcina. 😀

Planinarski pozdrav.