Markirana staza Galac – Jastrebinka

Članovi HPD Prenj 1933. Mostar proteklih nekoliko mjeseci su čistili i označavali stazu iz sela Galac nedaleko od Mostara do vrha Jastrebinke na Gorancima. Staza dužine deset kilometara je prilagođena rekreativcima i pruža razne sadržaje, poput prirodnih ljepota brdskih potoka, vodopada, kanjona, travnatih dolina te povijesne baštine srednjovjekovnih stećaka i ilirskih prapovijesnih gomila – Zvonigrad na krajnjem zapadu Gornjeg Pologa. Vrlo često se može sresti i krdo konja koje neometano uživa u prirodi.

Staza je nastavak prošlogodišnje očišćene i označene staze iz Ilića, točnije sa samog vrela rijeke Radobolje. S početnih 400 m/nv, nakon 3 sata ugodne šetnje i 750 metara uspona, dolazi se na krajnju točku na 1138 m/nv.
Ovo je četvrta novooznačena staza za rekreativce u posljednje dvije godine koje je ovo planinarsko društvo poklonilo svome gradu  – Hum, Brkanovo brdo-Orlovac, Ilići-Mikuljača, Galac-Jastrebinka.

Galac – Polog – Jasterbinka – Galac trail