Kamniško-Savinjske Alpe

Kamniško-Savinjske Alpe, Slovenija 4.-7.10.2018.

Društvo u periodu od 4. do 7.10.2018. organizira izlet na Kamniško-Savinjske Alpe u Sloveniji.

Polazak je u četvrtak 4.10.2018. u 22 sati ispred stadiona.  Nakon cjelonoćne vožnje u ranim jutarnjim satima stižemo u Kamnišku Bistricu gdje pravimo pauzu za kavu i doručak, parkiramo vozila krećemo na pješačenje. Nakon 3-4 sata uspona  stižemo do Kamniškog sedla (1864 m) u dom gdje se smještamo i pravimo pauzu. Tko želi potom ide na uspon na obližnji vrh Brana (2200 m) i vraća ponovo u dom. Narednog dana (subota) planiran je uspon na vrh Planjava (2394m) za što je potrebno oko 2 do 3 sata uspona. Također postoji opcija za grupu “B” da ide u drugom smjeru na nešto tehnički i fizički zahtjevniju Tursku Goru (2251m) i dalje prema Skuti. Povratak svih ponovo na dom, večeru i noćenje.

U nedjelju jutro se spuštamo u Kamnišku Bistricu i krećemo za Mostar. Očekivani povratak je u kasnim večernjim satima.

Prijevoz je organiziran kombijem društva i osobnim vozilima. Okvirna cijena izleta za članove pl. društava je 130 do 140 KM što uključuje prijevoz i smještaj na bazi dva noćenja u pl. domu Kamniško sedlo. Svi koji namjeravaju ići dalje od doma trebaju ponijeti komplet za penjanje po osiguranim pl. putovima i kacige. U domu imamo posteljinu i nije potrebna vreća. U domu se može kupiti hrana i piće, a cijene su europske.

Prijave i informacije na tel. 063/313-940 Miroslav Mihalj.