Izlet u Dolomite (od 15.9.2020. do 20.9.2020.)

HPD Prenj 1933 Mostar organizira putovanje u Italiju u oblast Južni Tirol, područje Dolomita sa usponom na najviši vrh – Marmolada 3343 m. Pored uspona na Marmoladu koji zahtjeva određeni nivo iskustva, te zimsku i tehničku opremu za, većinu su planirane laganije planinarske ture sa usponima u planinsko područje grupe Catinaccio. Dolomiti su jedno od najpoznatijih planinarskih odredišta svijeta sa kvalitetno uređenim planinarskim stazama, via feratama i mnoštvom uređenih domova.

Pored obilaska ovih prelijepih planina ostane nam vremena za posjetu gradu Brunico gdje je smješten i muzej planinskih kultura svijeta kreiran od strane Reinholda Messnera, a večernja druženja i večere su u mjestu Pera di Fasa gdje smo smješteni u apartmanima. Nedaleko od smještaja se nalaze i terme, te je moguće i kupanje poslije planinarenja. Polazak je iz Mostara u utorak 15.9.2020. godine, u večernjim satima, a planirani povratak je 20.9.2020. također na večer.

Plan putovanja

• 15.9.2020. – Polazak i noćna vožnja kroz Hrvatsku, Sloveniju i Italiju do mjesta Pera di Fassa.
  • 16.9.2020. – Stižemo u jutarnjim satima u mjesto Pera di Fassa i nakon pripreme idemo na srednje tešku i laganu planinarsku turu iz samog mjesta. Nakon ture smještaj i kupovina namirnica.
  • 17.9.2020. – Rano ustajanje, transfer autobusom od sat vremena i teža tura – uspon na vrh Marmolada 3343 m za vjerojatno manju grupu, te laganija tura za veću grupu.
  • 18.9.2020. – Laganija planinarska tura i posjeta gradu Brunico i muzeju planinskih kultura svijeta.
  • 19.9.2020. – Nakon doručka putovanje prema Rijeci, smještaj u hotelu, ili apartmanima i zajednička večera uz glazbu u živo. Moguće svraćanje u neki outlet u Italiji uz put.
  • 20.9.2020. – Nakon doručka putovanje za Mostar uz mogući kraći obilazak interesantnih lokacija uz put (rodna kuća Nikole Tesle u Smiljanu i Muzej, ili sl. što ne oduzima puno vremena).

U slučaju lošijeg vremena možemo izmijeniti redoslijed uspona i aktivnosti. Prijevoz je autobusom visoke turističke klase. Raspored aktivnosti tek je u fazi planiranja, te se može smatrati kao okviran uz vjerojatne manje izmjene.

Svi koji žele ići na ovo putovanje moraju biti članovi nekog planinarskog društva sa uplaćenom članarinom za tekuću godinu (učlanjenje je moguće svake srijede u 20 sati na redovnim sastancima društva u prostorijama HGSS-a).

Cijena putovanja je 350 KM, a u istu je uključen prijevoz, smještaj u Apartmanima u mjestu Pera di Fasa, zajednička večera i noćenje na povratku u Rijeci sa doručkom, te organizacija. Svi sudionici moraju također dodatno uplatiti putničko zdravstveno osiguranje u iznosu od 10 do 15 KM. Nešto veći izdatak mogu biti karte za žičare.

Prijave i uplate za ovo putovanje otvorene su do 4.3.2020. godine do kada je potrebno uplatiti prvu ratu od 100 KM. Drugi dio od 150 KM potrebno je uplatiti do 1.7.2020. godine, te treći dio od 100 KM do 26.8.2020. godine.

Za sve informacije možete se obratiti voditelju izleta na tel. 063/313-940 (Miroslav).