Izlet na Zelengoru

Naše Društvo u periodu od 28. – 30.07.2023. godine organizira društveni izlet na planinu Zelengoru. Polazak je u petak, 28.07.2023. godine u 17:00 sati kod stadiona HŠK Zrinjski. Prijevoz je organiziran kombijem društva i osobnim automobilima.

Plan izleta:

• Petak, 28.07. – 17:00 polazak iz Mostara i dolazak na lokaciju u blizini Orlovačkog jezera te postavljanje kampa
  • Subota, 29.07.- U 07:30 polazak na planinarsku turu koja uključuje obilazak Jugovog, Štirinskog i Kotlaničkog jezera. Predviđeno trajanje hoda jeste cca 6h, kupanje u jezerima nije uračunato. 😊 Povratak u kamp je predviđen u poslijepodnevnim satima.
  • Nedjelja, 30.07. – 07:00 nedjelja je ostavljena za uspon na najviše vrhove Zelengore (Bregoč i Kozije strane) te po povratku brzo kupanje i raspremanje kampa.

Prijevoz je osiguran kombijem društva i cijena iznosi 30KM a broj mjesta je ograničen na 9. Za sve prijave nakon toga učesnici su dužni osigurati vlastiti prijevoz čije troškove snose.
Na dionici od Čemernog do Orlovačkog jezera u dužini od 21 km je makadamski put koji se ne održava redovno pa je preporuka da se krene terenskim vozilom.
Za sve one koji u petak budu „žalili“ svoje auto potrudit ćemo se prevesti ih u grupama taj makadamski dio uz nadoplatu troškova prijevoza.

Napomena:
Područje planine Zelengore nalazi se u NP Sutjeska te je moguća naknada za vidu ulaznica Nacionalnog Parka te naplate mjesta za šator u visini 10-15 KM po osobi i plaća se na licu mjesta.

Oprema

Uz standardnu planinarsku opremu potrebno je ponijeti šator ili se pak snaći za mjesto u šatoru 😊, ponijeti vreću i podlošku. Staza koju pohodimo nema tehničku težinu ali je namijenjena isključivo planinarima i težine je 2c.

Zainteresirani se mogu prijaviti voditelju izleta na 063 486 909 (Josip)

Članovi našeg društva dužni su uplatiti 5KM za troškove organizacije i vođenja izleta, dok je za članove drugih planinarskih društva i ostale iznos 10KM.

Zelengora je planina iznimne ljepote, uvjerite se!

Odazivom na izlet svaki sudionik potvrđuje kako ispunjava sve psihofizičke i zdravstvene uvjete za sigurno sudjelovanje, te prihvaća ugovoreni program izleta, upute vodiča te kako ide na vlastitu odgovornost.
Voditelji izleta imaju pravo na izmjenu plana uslijed nepredviđenih okolnosti.