Izlet na Volujak 8.11.2019.

HPD Prenj 1933 Mostar vas poziva na jesenji vikend u planini. Ovaj put idemo na Volujak, Kuk ili Lebršnik.

Ove planine obiluju tragovima glacijacije, poput morena, ledenjačkih cirkova i dolina te krškim oblicima, oštrim planinskim vrhovima i grebenima, ali i šumama, visoravnima i planinskim pašnjacima, tako da su izuzetno atraktivne za posjetiti i doživjeti ih u bilo koje doba godine, a naročito u jesen.

Polazak je u petak 8.11.2019. godine u 16:00 sati ispred sjevernog ulaza na Stadion HŠK Zrinjski (prijevoz kombijem Društva i osobnim vozilima, ovisno od broja prijavljenih).
Povratak je u nedjelju u kasnim poslijepodnevnim satima.

Noćenje: 2 noćenja u jednom od boljih planinarskih domova u BiH, planinarskom domu u Papinom dolu koji su izgradili i za koji se skrbe planinari PD “Volujak” iz Gacka. Do doma ćemo se dovesti kombijem i osobnim vozilima (ponijeti vreće za spavanje, podloške ne trebaju). U domu se može i kuhati, a u dvorištu doma, na samom rubu šume, je stol s klupama gdje se može objedovati.

Cijena izleta je 45 KM za članove planinarskih društava, a 50 KM za ostale, te pokriva troškove prijevoza i noćenja.

Hrana je iz ruksaka. Drugu večer u domu planiramo pripremati zajedničku večeru.

Za sve koji nisu za zahtjevnije uspone puno je mogućnosti da tamo ugodno provedu vikend: branje gljiva u šetnjama po šumama koje su već pune jesenjih boja, ili kroz livade do Jagodinog jezera, laganiji uspon na Kuk ili na Lebršnik, itd. Za svakog se može naći nešto što baš njemu odgovara.

Za prijave i više informacija o izletu možete kontaktirati Branimira Arapovića (063/349-558), koji će voditi ovaj izlet.

Uplate akontacije od 20 KM najkasnije do srijede 30.10.2019. u 20:00 sati na sastanku Društva.