Izlet na Rujnicu

HPD „Prenj 1933“ Mostar, u suradnji sa Stanicom planinarskih vodiča Mostar, vodi vas 21.1.2024. godine (nedjelja), na Babinu gomilu, najviši vrh Rujnice.

Rujnica je krševita planina ponad ušća Neretve, na području Metkovića, do koje se dolazi kroz općinu Kula Norinska. Sam uspon kreće iz sela Desne. Ono što krasi ovu planinu jest prekrasan pogled u svim smjerovima. S jedne strane pruža se pogled na Hercegovinu, u daljini vidimo vjetrenjače koje su nam orijentir da znamo da je u njihovom podnožju smješten Mostar. Obzor u daljini uokviren je planinskim nizom Veleži, Čvrsnice, Vrana i drugih planina pokrivenih bijelim pokrivačem. S druge strane vrha pogled se pruža na Jadransko more obasjano suncem i deltu Neretve koja polako završava svoj put i uranja u more upravo na ovom mjestu. U daljini suncem okupani jadranski otoci, Korčula i Mljet.

POLAZAK: nedjelja 21.1.2024. godine u 8:00 h ispred stadiona HŠK Zrinjskog, dok je povratak isti u večernjim satima.

Staza je srednje teška a pri samom vrhu je moguće povremeno korištenje ruku, ukupna duljina koju ćemo preći je 9 km uz visinsku razliku od 610 m.

Vrijeme uspona: 2:30 – 3h.

POTREBNA OPREMA: planinarske cipele – gojzerice, vjetrovka, ruksak, planinarski štapovi, kapa i rukavice, rezervni presvlak. Hrana iz ruksaka, ponijeti 1,5 litar vode i po želji neki topli napitak. Obvezno ponijeti važeće putne isprave.

Cijena izleta je 5KM za članove Društava, uključuje troškove organizacije i vođenja izleta. Prijevoz je osobnim automobilima (troškove snose sudionici između sebe). Plaćanje izleta je u srijedu (17.1.) u 20:00h na sastanku društva u prostorijama HGSS pored Mostarke.

Link za prijavu, ostale informacije kod voditelja izleta: Lazar 063970344 (Viber/WhatsApp).

NAPOMENA: Sudionici izleta su obavezni pridržavati se uputa vodiča. Sudjelovanje na izletu je na osobnu odgovornost. HPD Prenj 1933 Mostar i Stanica planinarskih vodiča Mostar zadržavaju pravo promjene rute ili otkazivanja ture u slučaju loše vremenske prognoze i/ili slabog interesa. Vodiči tijekom izleta zadržavaju pravo izmjene programa, plana izleta prema postojećim uvjetima na terenu, te vremenskim prilikama!