Izlet na Maglić

HPD Prenj 1933 Mostar i Stanica planinarskih vodiča Mostar organiziraju dvodnevni izlet na Maglić sa noćenjem na Trnovačkom jezeru.
Subota je planirana za prijevoz iz Mostara do NP Sutjeska, kraći turistički obilazak spomenika u Nacionalnom parku Sutjeska te planinarsku tura do Trnovačkog jezera (cca. 2h) i postavljanje šatora.

U nedjelju, 08.08.2021. godine planiran je uspon na Maglić (2.386 mnv), najviši vrh Bosne i Hercegovine (cca 3,5h u jednom smjeru), povratak na Trnovačko jezero, raspremanje kampa i povratak u Mostar u poslijepodnevnim satima.

Pored najvišeg vrha Bosne i Hercegovine u Nacionalnom parku se nalazi i prašuma Perućica, jedna od posljednjih očuvanih prašuma u Europi.
Planinarska tura je srednje zahtjevna i nije potrebna dodatna tehnička oprema, osim opreme za noćenje (šator, vreća, podloška) te hrana i voda kao i zaštita od komaraca. Na Trnovačkom jezeru voda se može nadopuniti.

Polazak je u subotu, 07.08.2021. godine, u 08:00 kod stadiona HŠK Zrinjski, a prijevoz je osiguran kombijem društva.

Cijena izleta je 15 KM za članove društva i 20 KM za ostale i uključuje prijevoz, organizaciju i vođenje. Cijena ne uključuje ulaznicu u NP (5 KM plaća se na ulazu) i boravišnu taksu (1 € plaća se na Trnovačkom jezeru).

Ostale informacije kod voditelja izleta: 063 495 821 (Josip)

Odzivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje u njemu, da prihvaća program izleta, da pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.