Izlet na Kamešnicu

HPD Prenj 1933. Mostar u suradnji sa Stanicom planinarskih vodiča Mostar organizira planinarski pohod na planinu Kamešnicu kod Livna (najviši vrh Konj 1956 mnv), u subotu 27. svibnja 2023. godine. Do mjesta uspona, u selo Podgradina, dolazi se autobusom iz Mostara preko Širokog Brijega, Posušja, Tomislavgrada i Prisoja. Sami uspon traje otprilike 3 sata u jednom smjeru. S najvišeg vrha Kamešnice pruža se predivan pogled na planine Svilaju, Troglav, Cinvar, Tušnicu, Malovan i Ljubušu, te na Livanjsko i Duvanjsko polje i Buško jezero.

Polazak je u u subotu, 27.05.2023. godine u 06:00 sati ispred stadiona HŠK Zrinjski, a potrebno je doći 15 minuta ranije. Povratak u Mostar je isti dan u kasnim popodnevnim satima.

Potrebna oprema: Planinarske cipele, vjetrovka, ruksak, planinarski štapovi, kapa, zaštita od sunca i vjetra i presvlak. Potrebno je ponijeti hranu za jedan dan prema potrebama pojedinca te 1,5 litar vode (na stazi ima izvor pitke vode).

Kotizacija za izlet iznosi 30,00 KM za članove našeg Društva, a 40,00 KM za ostale, i uključuje prijevoz autobusom i organizaciju izleta. Početak uspona planiran je za 08:15 sati s dolaskom na vrh u 11:15 sati, a povratak do sela Podgradina planiran je za 15:00 sati. Tura je srednje zahtjevna te se ne preporučuje početnicima i onima sa slabijom kondicijom. Poslije uspona, po dogovoru, postoji mogućnost posjetu karmelu sv. Ilije na Buškom jezeru ili Eko selu Grabovica ili Prodex u Tomislavgradu.

Prijave i uplate do srijede, 24.05.2023. godine, na redovitom sastanku Društva. Za više informacija nazvati organizatora izleta na broj 063 343 722 – Slavko.