Izlet na Javorak

HPD Prenj 1933. Mostar u suradnji sa Stanicom planinarskih vodiča Mostar u nedjelju 27.11.2022. organizira građanski izlet na Javorak.
Javorak je planinarska kuća na 1360 mnv na području male Čvrsnice. Uspon kreće iz Gornje Drežnice (Turkića kuće) na oko 400 mnv. Staza nije tehnički zahtjevna, a kondicijski i fizički je srednje zahtjevna jer se sa 400 mnv penjemo na 1360 mnv. Konfiguracija staze je jako zanimljiva i puna prelijepih vidikovaca sa kojih vidimo Drežnicu, Čabulju, Velež u daljini i Neretvu. Trajanje ture je 6 do 7 sati.

POLAZAK: nedjelja 27.11.2022. godine u 07:00 h ispred stadiona HŠK Zrinjski. Doći 15 minuta prije polaska zbog organizacije prijevoza. Prijevoz je organiziran autobusima.
POVRATAK: u večernjim satima istog dana.
POTREBNA OPREMA: preporučljivo planinarske cipele (gležnjače, gojzerice), mogu i sportske tenisice, vjetrovka, ruksak, toplija slojevita odjeća (dukserica), planinarski štapovi, kapa, zaštitu od sunca i vjetra, presvlak. Hrana je iz ruksaka i ponijeti minimalno 2 l vode.
Cijena izleta je 25 KM za članove planinarskih društava, a 35 KM za ostale, i uključuje organizaciju izleta, prijevoz i vođenje.
Molimo uplate izvršiti u srijedu 23.11.2022. godine na sastanku Društva koji se od 20:00 sati održava u zgradi HGSS.
Prijaviti se možete ovdje: PRIJAVA
Informacije kod voditelja izleta – Zvonimir: 063/822-055