HPD Prenj 1933 Mostar vas poziva na jesenji vikend 21. i 22.11.2020. na planinu Volujak

Volujak oblikuju doline te krški oblici, oštri planinski vrhovi i grebeni, ali i šume, visoravni i planinski pašnjaci, tako da je planina izuzetno atraktivna za posjetiti i doživjeti, a naročito u jesen.

Polazak je u subotu 21.11.2020. godine u 06:00 sati ispred sjevernog ulaza na Stadion HŠK Zrinjski (prijevoz kombijem Društva i osobnim vozilima, ovisno od broja prijavljenih). Povratak je u nedjelju u kasnim poslijepodnevnim satima.

Noćenje u jednom od boljih planinarskih domova u BiH, planinarskom domu u Papinom dolu.

Do doma prijevoz kombijem i osobnim vozilima (ponijeti vreće za spavanje, podloške ne trebaju). U domu se može i kuhati, a u dvorištu doma, na samom rubu šume, je stol s klupama gdje se može objedovati.

Subota večer u domu priprema se zajednička večera.

Za sve koji nisu za zahtjevnije uspone, mogućnosti su da tamo ugodno provedu vikend: branje gljiva u šetnjama po šumama koje su već pune jesenjih boja, ili kroz livade do Jagodinog jezera, laganiji uspon na Kuk ili na Lebršnik. Za svakog se može naći nešto što baš njemu odgovara.

Prijave do srijede 18.11.2020. godine. Uplata akontacije od 10 KM na sastanku društva u 20h.

Za prijave i više informacija o izletu kontakt osoba Darko Karačić (063/345-261).