Dani Vranice 2020

UP Raduša će i ove godine biti domaćin “Dana Vranice”, koji će biti održani od 20.6. do 21.6.2020. godine. Središnji program će se odvijati kod planinarskog doma Radovina, gdje će biti pripremljeni obroci i pića za sve nazočne, a bit će organizirane i igre kojima ćemo upotpuniti druženje do kasno u noć.

Ove godine će biti po prvi put organiziran i noćni uspon na vrh Nadkrstac s iskusnim vodičima i po unaprijed markiranoj stazi. “Još jednom vas pozivamo i nadamo se što većem odazivu” – poručili su iz UP “Raduša” Gornji Vakuf/Uskoplje.

Detalji na: https://ps-hb.info/dani-vranice-od-20-do-21-lipnja/.

• Datum: 20.6.2020. (subota) / 21.6.2020. (nedjelja)
  • Polazak: 7:15 h novi most u Mostaru (proširenje za autobus)
  • Povratak: kasno navečer u nedjelju
  • Hrana i piće: iz ruksaka izuzev kuhanog ručka u nedjelju
  • Prijevoz: vlastiti automobili
  • Planinarska oprema: garderoba prilagođena meteo uvjetima na dan izleta, ruksak cca 30l, gojzerice, prva pomoć, čeona lampa, zaštita od sunca, vreća za spavanje, vreća, šator, 1,5 l vode.
  • Smještaj: Planinarski dom Radovina, šatori
  • Zahtjevnost: tehnički nezahtijevno, kondicijski prilagođeno prema želji, za sve ponešto
  • Cijena izleta: 20,00 KM (u cijenu je uključeno vođenje, ručak i troškovi puta). Vozači ne plaćaju troškove puta.

Prijave i uplate u prostorijama HGSS (Mostarka), srijedom u 20:00 h. Zadnji dan za prijave je 17.6.2020. godine.

Na izletu mogu sudjelovati članovi planinarskih društava / klubova sa uplaćenom članarinom.

Vodič: Anita Jurić, info. na mob. 063/315-680 – isključivo poziv.

NAPOMENA:
Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uslove za sigurno sudjelovanje na istom, prihvaća ovaj tekst programa, na izletu sudjeluje na vlastitu odgovornost, te će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.
U slučaju da vodič procjeni kako netko od sudionika ne ispunjava zdravstvene i psihofizičke uslove, te nema potrebnu opremu za obavljanje uspona, vodič zadržava pravo da radi sigurnosti njega samog onemogući dalji uspon.
Organizator zadržava pravo izmjene programa izleta ili odgađanja istog u slučaju nepredviđenih okolnosti na terenu (loši meteorološki uvjeti i sl.).