Članovi HPD Prenj 1933 na tečaju za markaciste

U organizaciji Povjerenstva za planinarske putove Planinarskog saveza Herceg-Bosne u Masnoj luci – Blidinje održan je tečaj za markaciste za vikend 11. i 12. srpnja 2020. godine.

Na tečaju su sudjelovali planinarke i planinari iz Žepča, Posušja, Tomislavgrada a među njima i 9 članova našeg Društva.

Predavači na tečaju bili su  Mirko Matijević (koji je nesebično podijelio svoje bogato planinarsko i markacijsko iskustvo sa polaznicima tečaja – koje se rijetko može pročitati u knjigama, te je zaista bio privilegij slušati ga), te Dario Šumić (predstavio je aplikacije koje se koriste pri markiranju).

Nakon uspješnog polaganja pismenog i praktičnog ispita, tečaj je za završio dodijelom diploma, iskaznica i znački koje je markacistima uručio Marko Brkić – pročelnik povjerenstva za planinarske putove PS Herceg-Bosne.

Sve pohvale organizatoru kao i domačinu tečaja Hrvatskom planinarskom društvu “Pločno” iz Posušja.

Foto: Dragan Trboglav