Članovi HPD Prenj 1933. Mostar na krovu Afrike

Ekspedicija od 18 sudionika uspona na Kilimanjaro, među kojima i četiri člana HPD Prenj 1933. Mostar, Ana Perić, Anđela Pupić, Stepan Soyma i Vedran Cigić, danas je u 8.15 sati po lokalnom vremenu pristupila na Uhuru peak, 5895 m n/v.

Kilimandžaro dominira nad afričkim pejzažem svojom visinom od 5,895 metara iznad razine mora. Ova impozantna visina čini ga najvišim vrhom na afričkom kontinentu, a najčešće ga nazivaju “Krov Afrike”.

Zanimljivo je da je naša ekipa na svom putu ka vrhu prošla kroz pet različitih klimatskih zona, počevši od tropske šume u podnožju, preko savane, alpskog grmlja, visokog alpskog područja i završavajući na snježnom vrhu s kojeg se pruža prekrasan pogled na izlazak sunca nad oblacima, dok se ispod njih proteže beskrajna tanzanijska pokrajina, a na horizontu naziru susjedni vrhovi i planinski lanci.

Ova vulkanska planina posljednji put je bila aktivna prije otprilike 360.000 godina. Kilimanjaro je popularna destinacija za planinarenje a tisuće avanturista svake godine pokušavaju osvojiti ovaj Vrh Slobode (Uhuru Peak), privučeni izazovom i ljepotom ovog impresivnog planinskog lanca a to je ovaj put uspjelo i ovoj našoj ekipi.

VRH!

Viber