Akcija pošumljavanja s učenicima Srednje medicinske škole

Dana 2.2.2024. godine su na brdu Hum iznad Mostara učenici Srednje medicinske škole Sestara milosrdnica zajedno s članovima HPD Prenj 1933. proveli manju akciju pošumljavanja pod nazivom „Učinimo nešto za sebe, obnovimo naše šume“.

Akcija je organizirana u sklopu projekta „Misli o prirodi“ s ciljem razvoja svijesti o važnosti očuvanja i obnavljanja šuma kao najvećeg prirodnih bogatstava naše zemlje. U akciji je sudjelovalo 26 učenika i njihova profesorica te naši članovi.

Aktivnost je organizirana kao kombinacija planinarenja uz postojeću planinarsku stazu na sjevernoistčnoj padini brda Hum uz vođenje članova HPD Prenja 1933. Mostar i Stanice planinarskih vodiča. Učenici su stekli početničko iskustvo u planinarenju, a potom posadili 20 sadnica divljeg šipka kojeg su donirali.

Ovom aktivnošću smo željeli dokazati da su planine i priroda odličan teren, ne samo za rekreaciju i uživanje, nego i za edukativne sadržaje.