26.4.2015. – Izlet na Mosor

Mosor Dok još sunce nije prejako idemo dalje upoznavati planine uz more, tako da u nedjelju, 26.4.2015., organiziramo izlet na planinu Mosor koja se prostire na prostoru od Omiša do Splita. Izlet je pogodan i za osobe sa jačom kondicijom i za one koji baš i nisu u kondiciji jer ćemo formirati dvije grupe. Jedna grupa
će ići do planinarskog doma Umberto Girometta (2,3km pješačenja po lijepoj stazi s pogledom na Split) koji se nalazi na lokaciji pogodnoj za izletnike koji vole lagane šetnje i boravak u planinskom ambijentu a ne vole baš velike napore. U domu se može naručiti hrana i piće, pa ko voli nek izvoli.
Druga grupa će od doma na Veliki Kabal i Vickov stup, a ako nam bude dobro išlo popet ćemo se i na Ljubljan, o tome odlučujemo na terenu.
6h: – polazak ispred stadiona Zrinjskog (doći desetak minuta ranije kako bi se krenulo na vrijeme)
8h: – dolazak u Sitno Gornje gdje je početak pješačke staze
9h: – dolazak do doma, odmor, kava, dogovor za dalje.
10h: – polazak prema Velikom Kabelu
17h: – povratak u dom
18h: – povratak
U povratku ćemo svratiti popiti kavu negdje kraj mora (to se samo kaže kava) i ispratiti sunce na počinak.
Ponijeti hranu za jedan dan, 1/2l vode (do planinarskog doma), koju čokoladicu ili sušeno voće, kremu za zaštitu od sunca, kapu, naočale, vjetrovku i majicu za preobući se.
Oni koji planiraju pješačiti dalje od doma poželjno je da imaju planinarske cipele jer je teren stjenovit (grbav).
Cijena izleta je 25KM za članove društva i 30KM za ostale
Prijave za izlet, što podrazumijeva uplatu akontacije od 15KM, primaju se do 22.4.2015.
Voditelj izleta je Dragica Lupić (063363403).
Voditelj zadržava pravo na izmjenu plana ovisno o okolnostima.