Vrijeme je za Treskavicu – vol. 2

U periodu od 21.-23.6. 2024. godine HPD Prenj 1933. Mostar i Stanica planinarskih vodiča Mostar organiziraju posjet planini Treskavici.
Treskavica je jedna od ljepših planina u BiH. Ovaj epitet je dobila, prije svega, zbog brojnih jezera na čijim se površinama umnožava ljepota vrhova koji ih nadvisuju. Bogata je vodom i brojnim jezerima – sve ljepše od ljepšeg.

Planiramo kružnu turu: Sustavac-Zmijsko jezero-Turov stan-Volovsko ždrijelo-Oblik-Trokun vrelo-Crno jezero-Veliko jezero- Sustavac.
Polazak je sa stadiona, u petak 21.6. U popodnevnim satima i vozimo se do sela Turovi, općina Trnovo gdje ostavljamo automobile i karavanskim putem idemo do planinarskog doma Sustavac. Tu noćimo u bungalovima, po potrebi i u domu te u šatorima.
Subota, jutro, tura kao u najavi, kroz šumu do Turovog stana odakle slijedi završni uspon prelijepim travnatim predjelom do vrha Oblik. Po silasku s Oblika idemo najprije do Crnog, a zatim i do Velikog jezera sa kojeg slijedi spust do Sustavca. Tura tehnički nije zahtjevna ali ipak je potrebna dobra kondicija. Po povratku u dom planiramo roštilj i druženje uz vatru i mikrofon 🙂 . Nedjelja je dan za odmor i lagani povratak kući.
Prijevoz je kombijem društva i osobnim automobilima.
Cijena je 30 km i podrazumijeva 2 noćenja, organizaciju i vođenje.
Hrana je iz ruksaka izuzev subotnje večere (planirani roštilj o kojem ćemo se naknadno dogovoriti).
Oprema standardna, prilagođena godišnjem dobu, vreća za spavanje u bungalovima i domu, a oni koje zapadne šatorisanje, šator, podloška…
Uplatom cjelokupnog iznosa osiguravate svoje mjesto(prvih 16 u bungalove 4×4).
Uplate na sastancima društva srijedom u 20h, najkasnije do 12.6.
Za prijavu je potrebno popuniti prijavnicu, a sve dodatne informacije možete dobiti na broj 063 348 963 Bojan