Skijanje Tignes – Val d’Isere, Francuska

Nakon lijepog iskustva skijanja u Val Thorens-u u protekle dvije skijaške sezone, naše društvo ponovo organizira skijanje u također poznatom francuskom skijalištu Tignes – Val dIsere. Skijalište svojom nadmorskom visinom između 1550 – 3450 m garantira pravi snježni ugođaj, a ako se skupimo u dovoljnom broju dobro skijanje i druženje neće izostati. Stotine kilometara staza svih kategorija garantiraju zabavno skijanje za sve.

Dobro došli su skijaši svih nivoa skijanja, prijaviti se mogu svi naši članovi, a oni koji to nisu mogu se lako učlaniti i ići s nama i koristiti sve pogodnosti članstva. Skijanje na ovaj način cijenom je dosta dostupnije u odnosu na samostalne aranžmane u alpskim skijalištima.

Kako nam je bilo protekle godine u Val Thorens-u možete pogledati ovdje;

Nešto više o skijalištu

Tignes je skijaška meka za sve tipove skijaša s Val d’Iserom čini skijalište Espace Killy koje s pravom nosi naziv jednog od najljepših skijališta na svijetu, sa ukupno 300 km skijaških staza i 97 ski liftova. Od dodatne skiijaške i druge ponude naći ćete 60 restorana, 50 barova, veliki broj prodavaonica, sportskih prodavnica, ski servisa, mnogobrojne sportsko rekreativne sadržaje (aerobik, squash, sauna, kino, klizalište, kuglana). L’ Espace Killy je kompleks skijališta u Savojskim Alpama koji obuhvaća staze Val d’Iserea i Tignesa, a proteže se na nadmorskoj visini od 1550m do 3450m.

Ova visina omogućuje skijanje svih 365 dana u godini, a samo skijalište obuhvaća i dva glečera – Grande Motte (3656 m) iznad Tignesa, te Pissaillas (3488m) iznad Val D’Isera.

Skijalište u brojkama djeluje zaista impresivno: 300 km staza koje povezuje 90 modernih liftova (2 vlaka, 8 gondola, 44 sjedežnice, te 36 vučnica), 131 kategoriziranih staza (16 crnih, 35 crvenih, 60 plavih, 20 zelenih), 2 snowparka, a o svemu se brine 61 ratrak, 109 ski patrola, 300 djelatnika na žičarama, te 331 top za umjetni snijeg.

Plan puta i pojedinosti

Termin putovanja je od 03.01.2025. do 12.01.2025. godine (od petka do nedjelje). Prijevoz je organiziran autobusom iz Splita, a iz Mostara kombijem društva i osobnim vozilima po potrebi. Polazak iz Mostara je u petak 03.01.2025. godine u poslijepodnevnim satima, a povratak u Mostar u nedjelju 12.01.2025. u prijepodnevnim satima. Smještaj je u apartmanima za 4 osobe na samom skijalištu Tignes-Val Claret na 2200 m nadmorske visine. Površina apartmana je 40 m2 i posjeduju dnevni boravak, sobu, kuhinju, kupatilo, WC, hodnik i balkon. Potrebno je ponijeti svoju skijašku opremu, a za istu ima dovoljno mjesta u autobusu i dodatnom prtljažniku, te u skijašnici u smještaju. U mjestu imaju trgovine sa svim prehrambenim namirnicama gdje se možemo opskrbiti, a priprema hrane je u apartmanima koji su opremljeni komplet kuhinjom. Preporuka je da svi prije puta uplatimo putničko zdravstveno osiguranje.

Cijena skijanja iznosi približno 700 €, a ista uključuje prijevoz iz Splita na skijalište i nazad, smještaj u apartmanima i šestodnevnu skijašku kartu. Prvu ratu od 250 € potrebno je uplatiti do 25.09.2024. čime ste rezervirali putovanje i osigurali mjesto u kombiju društva do Splita po redoslijedu uplata. Ostatak iznosa, odnosno oko 450 € potrebno je uplatiti do 11.12.2024. godine. Navedena cijena uključuje kartu za skijališta Tignes i Val d’Isere sa 300 km staza, Dodatno se također plaća boravišna pristojba od 8-10 eura za tjedan po osobi.

Popusti za dijecu 8-18 godina je 40€. Popusti za seniore 65-74 godine je 40€. Ukoliko neko ne može, ili ne želi skijati cijena aranžmana se umanjuje za 290€.

Prijave, uplate i sve info za skijanje možete dobiti i izvršiti kod voditelja ove aktivnosti Miroslava Mihalja tel. 063 313 940

Na skijanje idemo preko turističke agencije Izazov iz Zagreba, a više informacija o aranžmanu i uvjetima istoga možete pogledati i stranici agencije; Više o skijanju