Planinom i jezerima Zelengore

Naše društvo u periodu od 29. – 31.07.2022. godine organizira društveni izlet na planinu Zelengoru. Polazak je u petak, 29.07.2022. u 17:30 kod stadiona HŠK Zrinjski. Prijevoz je organiziran kombijem društva i osobnim automobilima.

Plan izleta:

Petak, 29.07. – polazak iz Mostara i dolazak na lokaciju u blizini Orlovačkog jezera te postavljanje kampa
Subota, 30.07.- U 07:30 polazak na planinarsku turu koja uključuje obilazak Štirinskog i Kotlaničkog jezera, te uspon na najviši vrh Zelengore (Bregoč). Predviđeno trajanje hoda jeste cca 7h, kupanje u jezerima nije uračunato. 😊 Povratak u kamp je predviđen u poslijepodnevnim satima
Nedjelja, 31.07. – Nedjelja je ostavljena za slobodne aktivnosti, uživanje i kupanje te raspremanje kampa ali ipak je moguće pohoditi neke od vrhova u okolini Orlovačkog jezera (Stog ili Orlovac)

Prijevoz

Prijevoz je osiguran kombijem društva i cijena iznosi 25KM a broj mjesta je ograničen na 9. Za sve prijave nakon toga učesnici su dužni osigurati vlastiti prijevoz čije troškove snose.
Na dionici od Čemernog do Orlovačkog jezera u dužini od 21 km je makadamski put koji se ne održava redovno pa je preporuka da se krene terenskim vozilom.
Za sve one koji u petak budu „žalili“ svoje auto potrudit ćemo se prevesti ih u grupama taj makadamski dio uz nadoplatu troškova prijevoza.

Oprema

Uz standardnu planinarsku opremu potrebno je ponijeti šator ili se pak snaći za mjesto u šatoru 😊, ponijeti vreću i podlošku. Staza koju pohodimo nema tehničku težinu ali je namijenjena isključivo planinarima i težine je 2c.
Zainteresirani se mogu prijaviti voditelju izleta na 063 486 909 (Josip)

Za sve one koji nisu u mogućnosti pridružiti nam se u petak, postoji opcija polaska i u subotu ujutro. Zainteresirani se mogu javiti Ani Andrić 063 348 548 i dužni su osigurati vlastiti prijevoz.

Članovi drugih planinarskih društava dužni su uplatiti troškove organizacije i vođenja u iznosu od 5 KM. Uplatu mogu izvršiti kod voditelja izleta.

Zelengora je planina iznimne ljepote, uvjerite se!

Odazivom na izlet svaki sudionik potvrđuje kako ispunjava sve psihofizičke i zdravstvene uvjete za sigurno sudjelovanje, te prihvaća ugovoreni program izleta, upute vodiča te kako ide na vlastitu odgovornost.
Voditelji izleta imaju pravo na izmjenu plana uslijed nepredviđenih okolnosti.